Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 15 éves vagyok. Ha rendszám...

15 éves vagyok. Ha rendszám nélküli kb 100 ccmes quaddal meggállít a rendőr és nincs jogsim megbüntet? Lehet jogsi nélkül kis eljesítményű quadom?

Figyelt kérdés

2014. okt. 25. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet. 50ccm alatti és valahány kw alatti (telóról nem keresem meg mennyi kw).

De ha elkapnak az jogosítvány nélküli vezetés.

Jogsitól való eltiltás és jó kis pénzbírság, de ezek a rendőrtől függenek. Lehet megúszod egy figyelmeztetéssel.

2014. okt. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szüleid pénzbüntetést, te pedig jogsitól való eltiltást kapsz.
2014. okt. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Felejtsétek már el ezt a eltiltás dolgot.


Az eltiltást akkor alkalmazza a magyar büntetőjog ha bűncselekményt követsz el. Pl ittas vezetés bizonyos alkohol szint felett már bűncselekmény.


Ha önmagában engedély nélkül vezetsz egy járművet ( de mondjuk nem loptad ) akkor az "csak" szabálysértés.


Jelen sorok íróját már többször kapták el jogosítvány nélküli vezetésért ( segédmotorkerékpár - és nem vagyok büszke rá )


Pénzbüntetés volt, semmiféle eltiltás, megtiltás, letiltás stb...szóval nem volt.


Ezzel NEM azt mondom, hogy jogosítvány nékül vezess.

2014. okt. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy alap esetben csak szabálysértés a dolog, de ha nem az övé a jármű? Akkor vagy az kapja a 9 pontot, aki odaadta a gépet vagy azt mondják engedély nélkül vitte el, ilyenkor a tulaj megússza, viszont neki már jár az eltiltás.
2014. okt. 26. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!