Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az rosszat tesz a dízelnek ha...

Az rosszat tesz a dízelnek ha télen amíg a motor besem melegedett 2 percre beindítom amíg elgurulok boltba?

Figyelt kérdés
2014. okt. 17. 12:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ha ezt, amit írtál heti kétszer-háromszor vagy többször megcsinálod, akkor számolhatsz azzal, hogy sokkal hamarabb kell generálozni, mint "normálisan".

Hogy miért rossz?

Az emberi szervezetnek is rossz, ha bemelegítés nélkül nagyobb fizikai erőfeszítést tesz. Meghúzódhat az ínszalag, szakadhatnak az izomrostok, vagy egyszerűen csak jbban kopnak az ízületek.

Hallottál már a hőtágulás jelenségéről? Az autó illesztései pontatlanabbak hidegen, mert ahogy melegednek az alkatrészek kitágulnak, és szorosabb lesz az egész rendszer. Megfelelően folyékonnyá válik a motorolaj, ami így egyenletes filmet képes képezni az alkatrészeken, hogy óvja őket a kopástól. Mivel minden jármű hidegen indul, amíg fel nem melegszik, azt beleszámolták a mérnökök. De azt nem, hogy 100 méterenként leállítod, és MINDIG hidegen működik. Tönkremegy az akksi, az indítómotor, stb.


Ahogy más és én is írtam: hibridet, vagy tisztán elektromosat kellett volna venni. A legócskább hibrid is elmegy 2-3 km-t tisztán elektromosan, ennyi neked elég is lenne, éjjel még a sima 220-ról is fel tudnád tölteni másnapra. Hosszabb utakon meg úgyis lesz ideje felmelegedni a bekapcsolódó benzinmotornak. A diesel eleve lassabban melegszik, mint a benzines. A mi Caddynk nagyon hideg télen hajnalban van, hogy 5-8 km alatt éri el az üzemi hőfokot.

2014. okt. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

uhh értem , nagyon köszi a hasznos válaszokat!!!

Szerintem ezentúl bekapcsolva hagyom majd a benzinkútnál meg ilyen rövid kis kitérők erejéig

2014. okt. 17. 21:39
 13/16 anonim ***** válasza:

Kútnál biztos nem, mert tilos járó motor mellett üzemanyagot tölteni a tankba, baromi veszélyes.

Kicsit értetlenül állok az előtt, hogy minek használod minden nap a kocsit, ha csak pár száz métereket mész vele? Hidegen főleg télen a fogyasztásod is borzalmas nagy lesz, mert amíg fel nem melegszik a gépezet, akár többször annyit is fogyaszthat a szívató miatt. A már említett Caddy pl télen átlagban azt hiszem egy literrel többet eszik, mint nyáron. Sokat használjuk, és még így sem simul ki a hidegjárat miatti többletfogyasztás. Nálad meg lehet az egyébként 6 litert fogyasztó autó be fog nyomni 10-15-öt, vagy többet.

2014. okt. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Autótolvajok kedvence amikor a tulaj járó motor mellett kiszáll a kocsiból.

Azt mondjuk nem értem hogy pár száz métert miért nem lehet legyalogolni.

2014. okt. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
kocsival megyek suliba s előtte szoktam beugrani tankolni + boltba ,ezért használom rövid távokra id
2014. okt. 18. 12:12
 16/16 A kérdező kommentje:
s*
2014. okt. 18. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!