Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuplungcserét követő 3. úton...

Kuplungcserét követő 3. úton a Kuplung nem működik, nem lehet sebességet váltani mitől lehet ilyen hamar már gond vele?

Figyelt kérdés

Peugeot 206- os.

A körforgalom bemeneténél nem tudtam visszaváltani, meg kellett álljak, mögöttem mergesek voltak, elakadásjelzőztem, majd hosszas próbálkozásra (újraindítás, váltóval játszás)végre továbbmentem, majd egy meredek dombon felfelé mikor felgyorsultam szerettem volna felváltani, de üresből nem tudtam továbbváltani... Leizzadtam, meg álltam, újabb játék, újraindítások, váltómozgatás nagyon nehezen tudtam egyesbe tenni elindulni és hazaérni.

Gyári hibás új Kuplung?

Sebességváltó hiba?

Szerelő rosszul csinált valamit?


2014. okt. 16. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Vidd vissza.
2014. okt. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
itt valamit elbactak, de nagyon ... visszavinni, és ne hidd el nekik, hogy ez egy újabb hiba, ők dolgoztak rosszul
2014. okt. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Holnap megy vissza az autó a szerelőhöz.


Ezt találtam a neten: :)



"Szép napot!


Fiat Punto S55 1996-s évjáratú, most lett cserélve kompletten a kuplung, azóta igen csak nem veszi az egyes és a kettest is kidobja néha. Benyomom a kuplungot és vissza kell engedni, újra kuplung és akkor nagy nehezen beveszi az egyest. Váltó olaj is lett cserélve.


Lehet, nem megfelelő az olaj? Szerelő csinálta...


Előre is köszönöm a válaszát


Kedves Érdeklődő!


Ebben a Puntóban a kuplungnál sokat nem lehet téveszteni, így azt kizárhatjuk, hogy nem megfelelő alkatrész került bele. Az olajnak sem lehet sok köze a problémához, annak azonban igen, hogy a csere után a kuplung holtjátékát nem állították be megfelelően, esetleg a váltóbovden a szerelés közben megsérült, elmozdult, elállítódott.


Azt javaslom, első lépésben ezeket ellenőrizzék. Ha nem nyújt megoldást, gyors szemrevételezéssel ellenőrizzék még, hogy a váltó és a motor tartóbakjai nem mozdultak-e el, nem feszül-e egymáshoz képest a kettő.


Üdvözlettel:


Autódoktor "

2014. okt. 16. 13:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!