Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő lenne a 30 forgalmi...

Mennyi idő lenne a 30 forgalmi óra?

Figyelt kérdés
Megvan a KRESZ vizsga és az elsősegély is.A gond az,hogy október 30-án lejár a diákom és innentől csak egész jeggyel utazhatok(most diákbérlet van).Az iskolában meg 2 hétig nincs szabad oktató.Meddig tartana?KRESZ után meddig lehet letenni a forgalmit?

2014. okt. 9. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

KRESZ után két éved van letenni a forgalmit.

Nekem 32 óra volt, mert nem jött ki a km és így 1,5 hónapig tartott nyáron.

2014. okt. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy héten hányszor voltál?Napszak?
2014. okt. 9. 17:14
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Heti 2x 90 perc, de volt 2 hét kihagyásom is.

Délután kettő körül.

2014. okt. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt a 90 percet nem értem.Nem muszáj 60 percnek lennie 1 órának?
2014. okt. 9. 17:26
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
2órát vezetett a válaszoló..vagyis 2x45percet..így érti a 90percet(45 perc egy "tanóra")
2014. okt. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

De lehet 2órát is vezetni egyszerre..

Sőt,úgytudom 4-et is..csak 2óra után kell 1óra pihenő,és utána lehet a másik2-t letolni..előző voltam.:)

2014. okt. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most már értem!A kötelező kilómétert szokták számolni?Mekkora távokat mehetek?pl.elmegyek Pestre ami csak 200 km
2014. okt. 10. 11:41
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Egy óra vezetési gyakorlat valójában 45-50 percet jelent (mint az iskolában).

A 30 óra a kötelezőnek meghatározott óraszám, arra azért illik készülni, tartalékolni, hogy esetleg annál több kell a sikeres vizsgához, s ha az oktató nem javasolja a vizsgát, megfontolandó, fölösleges azért elmenni vizsgázni, hogy megbukj (de ezen majd ráérsz elmélkedni 28 óra után)

Vannak tanulókocsik, ahol már tudják mérni hivatalosan a megtett kilométereket, de nagyon sokban még nincs ilyen, csak a kilométeróra állásokat vezetik fel a kartonra, és azt sem pontosan, sőt a vezetési órák sem pontosak - nem biztos, hogy a tanulónak ezzel kell foglalkoznia.

Vezetési gyakorlatok ingerszegény környezetben, rutinpályán, de az utóbbi időkben már inkább csöndes helyeken, de közúton kezdődnek, s ahogy fejlődik a tanuló, úgy merészkednek egyre beljebb a forgalmasabb helyekre. A vezetés túlnyomórészt városi vezetés, ott lehet leginkább tanulni, az ott megszerzett tudással lehet közlekedni lakott területen kívül is, de két város között ingázva levezetett sok órával nem lehet városi közlekedést tanulni.

2014. okt. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!