Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw golf III váltó jó a vw...

Vw golf III váltó jó a vw golf IV be?

Figyelt kérdés

Van egy kis problémám a 4-esem váltójával, ezért lehet csere lesz a vége.


golf 4, 1,6 SR, motor: AKL


Ugyebár, itt EA827 -es motor blokkról lenne szó, amit vw hosszú ideje gyárt csak az idők folyamán máshogy "díszítette fel" (persze szerintem és a wikipedia szerint is).


problémám a következő:

- csatlakozási perem ugyanaz-e

- differenciálmű kihajtások pozíciója és méretei azonosak-e (furatok száma, csatlakozási méret). féltengelyek miatt.


csak abból indulok ki, hogy annak idején, a 1-es golfomba ami 4 sebességes volt, jó volt a 2-es golf 5-ös váltója.


ui:

egy bele illő 6 sebességes váltónak is örülnék jutányos áron :)



2014. okt. 2. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
esetleg gulfilove fórumon nem kérdezted?
2014. okt. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
van ilyen?
2014. okt. 3. 10:35
 3/5 A kérdező kommentje:

ja, értem te most, sz...atsz.


Én se értem ezt a Golf fanatizmust, de te egyenesen utálattal vagy a golf iránt.


de nem baj, örülj hogy, neked francia autód van és ha egy légszűrőre van szükséged, nem elég hogy, az évjáratot tudod, hanem még a alváz számot is kérik az autósboltban.


Na jó, kicsit túlzás volt a légszűrő.


Tapasztalatból tudom, apunak annak idején Renault 5-öse volt, príma kis kocsi volt. De, mikor hátsó fékpofa kellett neki és én elcsattogtam a "bótba", mondták nézzem meg milyen betű van a dobon belül(!), mert abban az évjáratban 8 (azaz nyolc) különböző fékrendszerrel szerelék a hátulját 86-ban.


Ezzel nem azt mondom a vw a király a többi másikhoz, de legalább nem kell előbb szétszednem aztán, összerakni, utána beszerezni és beépíteni. Ennyi.

2014. okt. 3. 11:10
 4/5 anonim ***** válasza:
VAN VW fórum. Címét ne kérdezd, de szerintem nem lesz nehéz megtalálni. Ott lehet hogy még kérdés nélkül is megtalálod a választ. De az ott lévő gulfosok tuti hogy tudnak neked válaszolni.
2014. okt. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, megnézem
2014. okt. 3. 16:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!