Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha én egy motor szervíz-t...

Ha én egy motor szervíz-t szeretnék nyitni a garázsombol itthon, akkor milyen engedély kel rá hogy belekezdhessek? Többi lent.

Figyelt kérdés
nem nagyon vagyok tisztában a dolgokkal, és ezért kérdem mert azzal szeretnék foglalkozni amit szeretek csinálni.. csak 1 baj hogy autó szerelői végzettségem sincs de nagyon értek mindenhez és hogy az baj e hogy nincs meg? és hogy még mi fajta engedély kelhet ehez? a válaszokat előre is köszönöm!
2014. szept. 24. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem autószerelő vagyok, hanem erősáramú elektros, de nagyjából hasonló procedúra lehet. Nálunk a villanyszerelést, villanymotor-szerelést illetve a hasonló dolgokat - az MSZ szerint- csak szakképzett illető végezheti. Emellé kell lennie magánvállalkozói engedélynek, amit bármelyik okmányirodában kiválthatsz. Azután be kell jegyeztetni "a garázsodat" mint cég telephelyet illetve az adóhivatalba is le kell jelenteni a dolgokat. Hosszú procedúra, de ha tényleg komolyan gondolod szerintem ne itt érdeklődj, hanem egy szakmabelivel vagy egy épp olyan emberrel, aki egy ilyen műhelyt vezet.
2014. szept. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem végezheted végzettség nélkül. Gondolj bele mi van ha egy féket szerelsz majd a motor tulajdonosa karambolozik. Komoly bajba kerülhetsz.
2014. szept. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ilyet nem szoktak bejelenteni és engedélyt kérni rá, mert nem kapnál és nem érné meg.


Haverok szomszédok közt terjed a hír ,aztán hozzák a gépeket ,te meg csinálgatod őket,ha ügyes vagy egyre több jön. Ha nagyon beindulna a bolt ,akkor ráér legalizálni.

2014. szept. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Végzettség nélkül nem fogsz tudni, meg ahogy a 2. hozzászóló írta, ha valaki balesetet szenved a motorral amit te szereltél, ne adjon Isten meg is hal valaki a balesetben, téged darabokra szednek, hiába értesz a motorokhoz, autókhoz, ha ezt papírral nem tudod igazolni.
2014. szept. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van mégis egy kiskapu, ami neked jól jöhet. Suliban volt róla tegnap pont szó Vállalkozási alapismeretek órán. Úgy tudod ezt az egészet megoldani, ha alkalmazol egy motorszerelő végzettségű szakembert. Hivatalosan te leszel a tulajdonos, de ő lesz a mester. Persze akkor már te is dolgozhatsz, de lesz valaki, akinek végzettsége is van. Csak ezzel akkor vagy bajban, ha az a valaki felmond.
2014. szept. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és ha felmond? akkor mibaj lehet belőle? felveszek egy másikat és kész vagy nem így megy? mert nemtudom azért kérdem :)
2014. szept. 25. 22:51
 7/8 anonim ***** válasza:
De úgy ha alkalmazol valakit akkor mindjárt többe lesz a leves mint a hús.
2014. szept. 26. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahoz, hogy valakit tudjon alkalmazni, először maszekként be kell, hogy induljon az üzlet, én csak elméleti síkon vázoltam fel a lehetőséget. Ezt majd a kérdezőnek kell kijárnia. De én nem mernék 1 emberre építeni, mert ha felmond, akkor nem csinálhatod addig, amíg nem veszel fel újat.
2014. szept. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!