Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuplung beesett, fék nagyon...

Kuplung beesett, fék nagyon kemény lett, semmilyen sebességet nem vesz be a kocsim, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Most szervizben van, de még nem mondtak semmit. Mikor felhuzta a trailer egy szép kerek olajszerű foltot is hagyott középtájon. Amikor a féket nyomom olyan szuszogó hangot ad ki és sokkal keményebb (fentebb fog) mint azelőtt.

Lehet, hogy csak a kuplungbowden? Vagy lehet más is?


2014. szept. 20. 15:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Akkor az nem hiba! Leállított motornál, ha elkezded pumpálni a féket, a szervódob elengedi a vákuumot (ezt hallod szuszogásnak) és ezzel egyidőben felkeményedik a fékpedál (a rásegítés megszűnése miatt). Tehát valószínűleg csak a kuplung miatt kell aggódnod.
2014. szept. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
szia, a 09-20 23:51-es komment a valóság sajnos. 200 ropi ugrik, idén sem lesz karácsony :( Köszi a válasokat és hogy foglalkoztál az üggyel.
2014. szept. 23. 15:09
 13/20 anonim ***** válasza:
Márkaszervizbe vitted? Vagy miért kerül ilyen sokba? Egy kuplung szett 35e, a kinyomócsapágy 20e. 145e lenne a munkadíj?
2014. szept. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
kuplungtárcsa, kuplungszerkezet, hidraulikus kinyomocsapágy. Ezeket cserélik -legalábbis ezt mondták -, nem utángyártott. Igen, márka szervizbe vittem. 140 körül van ez a 3 tétel és 60 körül a munkadij. :( A szerkezet szerintük már nem sokat birt volna, ezért kell azt is, gondolom a tárcsát pedig vele együtt, hogy összekopjanak? Amugy az egyest és a hátramenetet nehezen vette és ha egyesbe tettem akkor ugrált a kocsi elore ha nem nyomtam a gázpedált, vagy csak kicsit.
2014. szept. 24. 00:37
 15/20 anonim ***** válasza:
Az nagyon drága alkatrész ár! Az előzőben írt árak Valeo típusú alkatrészek árai és az 55e-ben benne van mindhárom alkatrész.A Valeo, sok típusnak a gyári beszállítója, pl. Opel, tehát gyári minőségűnek tekinthető. De még a Sachs is csak 100e körül lenne, ami a legjobbak közé tartozik. A Bárdi autó honlapján te is megnézheted.
2014. szept. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
szia, megnéztem a unixos cikklistát: kinyomócsapágy (Valeos): 19980,- Ashika kuplungtárcsa és szerkezet: 80990-,54990-, (csak ezek a tipusok érhetők el ebből a kettőből.) Nekem a kinyomócsapágy is drágább, tehát nem a Valeost rendelik gondolom. A tárcsán kicsit meglepődtem, hogy nincs olcsóbb itt... A bárdin a szerkezet ugyanennyi (csak itt Japanarts - gondolom ez ugyanaz mint az Ashaki), és a tárcsa: 25663-. Ez is Japanarts. Ha jól megnézem akkor a Bárdin összesen 100 rugo, a Unixon pedig 156 ezer. Nekem a kettő közt mondták, és gondolom erre garancia is van. Szóval, miközben szívom a fogam, azt kell mondjam: nem biztos hogy annyira átvertek.
2014. szept. 24. 15:16
 17/20 anonim ***** válasza:
Ne külön keresd a Bárdinál, Unixnál, hanem kuplung szett néven nézd meg.Ez tartalmazza a szerkezetet és a tárcsát Valeo-ból 34.363 Ft-ért. Szintén Valeo kinyomócsapágy 19.980 Ft.
2014. szept. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
hmm... tényleg.
2014. szept. 25. 15:11
 19/20 anonim ***** válasza:

Remélem, gyári alkatrésznél maradtál, és azóta is rendben van az autód.

A sok utángyártott ócskaságot csak szerelje be az, akinek fáj költeni a normális alkatrészekre. Illetve mondjuk egy Opelnél, tényleg jók azok is, mert a gyári sem bír többet...

:D

2014. okt. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

gyárinál maradtam. 200 rugó volt az egész kuplung csere amiben egy olajcsere is volt (számlával). Viszont a kuplung miatt most olyan mintha egy új kocsim lenne :)

Azóta mentem vele 3000 km-t és minden frankó, koppkoppkopp

2014. dec. 21. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!