Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem emel ki a kuplung...

Mrcsokinyuszi kérdése:

Miért nem emel ki a kuplung simson S51 enduro motornál?

Figyelt kérdés
Lehet-e az a gondja a kuplungnak h túl sok váltóolaj van benne? Mert véletlenül túl sok váltóolajat öntöttünk a motorba(kb 8dl)és most nem emel ki a kuplung. Gyors választ kérnék mert csinálnánk de nem akarom feleslegesen szétszedni.

2014. szept. 15. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:

A kuplung holtjátéka nem túl nagy? Ha igen, akkor kiengedett kuplungnál a kuplungkar túlságosan "lötyög".

A túl sok olaj miatt is átmehet a hajtás a szétkapcsolt kuplungon. Főleg ha sűrű az olaj. A holtjáték ellenőrzése után eressz le az olajból és úgy is próbáld meg mielőtt szétszerelnéd.

2014. szept. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Leereszthetsz belőle, mert 4 decit kell bele rakni, és ha utána se emel ki akkor lehet tovább küzdeni.
2014. szept. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a túl sok olaj okozza, de akkor is ki kéne neki valamennyire emelni, legfeljebb nem annyira mint a jó olajmennyiséggel. Nekem olyan gebasz volt egyszer hogy kiszakadt az egyik kis csavar, ami a kör alakú lemezt fogja fel (aminek a közepén van állítócsavar) így csak 3 csavar fogta a lemezt és a mozgott amiatt nem tudta rendeses összenyomni a tányérrugót. Ezt könnyű ellenőrizni. Ki kell csavarni az olajbeöntő csavart, majd húzott kuplung mellett lassan lenyomni a berugókart. Ha a lamellák közben féloldalasan mozognak (harmonikáznak) akkor az baj.
2014. szept. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Behúzom a kuplungot és sebességben van, nem tudom tolni(remélem érted mire gondolok, nem emel ki a kuplung). A lötyögést, hogy érted?
2014. szept. 16. 20:23
 5/6 anonim ***** válasza:
A kuplung behúzása közben ugyanazt az ellenállást érzed a karon mint amikor jó volt a kuplung?
2014. szept. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen most már engedtünk lejjeb az olajból pont anyi van benne amenyinek kell lennie. Az ellenerző csavaron engedtük ki a felesleges olajat de ami kifolyt az nem nevezhető olajnak, (mivel most vettem a motort nem tudom m, hogy van vele) valami fehér festék szagú lötyi folyt ki belőle. Most behúzom a kuplungot berakom 1-be néha kiemel de krepegő hangot ad ki mint mikor berúgáskor nem engeded vissza a berúgót. Próbáltam végigváltogatni és sajnos azt vettem észre minden sebesség között van egy üres aminek szerintem nem kellene lennie, én ezügyben a léptetővillára gondolok.
2014. szept. 19. 21:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!