Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Túlmelegedett, aztán fel is...

Túlmelegedett, aztán fel is forrt a víz az Opel Astrámban, és kinyomta a vizet, gondolom a kiegyenlítőtartáj fedelén keresztül?

Figyelt kérdés
Felforrt a víz, és elég sokat kinyomott, remélem nem ment szét semmi, nem nyomot szét semmit a túlnyomás. Túlfolyó nincs az Astrában, ezért gondolom, hogy a zárófedélen keresztül ment ki a víz, meg vizes is volt az egész tartály teteje is, és alatta is.
2014. szept. 11. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Mitől forrt fel????

Nem véletlenül hengerfejes?

2014. szept. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha essig nem volt hengerfejes most az lett.
2014. szept. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan, hogy mitől forrt fel.

Menet közben folyamatosan melegedett, teljesen felment a pirosba, eddig 90-95 között volt mindig, most viszont mintha nem nyitott volna a termosztát, ment fel a víz.

Sőt még a ventilátor sem kapcsolt be. Eddig az is működött rendesen.

Én a termosztátra gyanakszom.

2014. szept. 11. 21:47
 4/6 kata kata ***** válasza:
Ha nem látsz a tágulásinál olaj,benzin származékot akkor cseréld ki a termosztátot.Közben nézd meg a vízpumpát is.
2014. szept. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A ventilátor azért nem kapcsolt be mert üres volt a hűtő radiátorod és gomba nem érezte a hőfokot.

Cseréld ki a termosztátot, 5-6 ezer házzal együtt és nem ártana a a szivattyút is kibontani és megnézni. Bár azt elvileg a vezérléssel együtt cserélni szokták, mármint a vezérmű szíjjal, és a feszítő görgővel.

Töltsd fel a rendszert és járasd addig amíg el nem éri az üzemi hőfokot. Vedd le a kiegyenlítő tartály kupakját és nézd meg, hogy nem jönnek e bele buborékok. Az az egyértelmű jele, ha hengerfejes.

2014. szept. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kicseréltem a termosztatot, feltöltöttem vízzel, járattam alapgázon, lassan ment fel, 90 fölött nyitott a termosztat, mert elindult lefelé, és ott mozgott a mutató. Aztán kicsit meggázolgattam, csak úgy udvaron állva, felment majdnem 100-ig, bekapcsolt a ventilátor, aztán kikapcsolt, és tartotta 90-95 között. Most megyek próbaútra, remélem jó lesz. Buborékokat nem vettem észre.
2014. szept. 12. 12:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!