Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Utcai driftelésért ha elkapnak...

Utcai driftelésért ha elkapnak mik lehetnek a következményei?

Figyelt kérdés

2014. szept. 7. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
3 év, ha súlyosan megsérül valaki 1-5 év, ha nyomorék marad vagy tömegszerencsétlenséget okozol 2-8 év, ha kinyírsz valakit 5-10 év, ha legalább 2 ember meghal vagy halálos tömegszerencsétlenséget okozol 5-15 év szabadságvesztésre számíthatsz.
2014. szept. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem autóm sincs még, csak kíváncsiságból tettem fel ezt a kérdést. Köszi a választ!
2014. szept. 7. 11:17
 3/7 anonim ***** válasza:
A fentinél kimaradt, hogy amennyiben a driftelő sofőr által okozott közvetlen veszélybe kerül valaki.
2014. szept. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha nem okoz semmilyen balesetet, és épp egy ott járó rendőr megállítja akkor mi a helyzet?
2014. szept. 7. 18:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha közvetlen veszélybe kerül valaki a driftelő sofőr miatt (pl: gyalogost biciklistát, arra közlekedő autóst) éppen elkerüli, tehát még csak nem is kell, hogy baleset történjen, akár 3 évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető.


Ha nincs közvetlen veszély, a KRESZ-ből vagy egyéb jogszabályból, amit még rá lehet húzni a konkrét esetre, az alapján meg fogják büntetni. Azt mindenki érzékeli, hogy nem normális, nem elfogadott dolog közúton driftelni, versenyezni egyéb mutatványokat végezni.


Amilyen közlekedési szabályt megszegett, amiatt biztosan felelősségre fogják vonni. A garázdaságot például elképzelhetőnek tartom erre az esetre is.

2014. szept. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Xebulon válasza:

Kresz igazából nem tiltja.

Viszont többnyire gyorshajtással jár együtt.

Vagy ha már lassan is tudsz driftelni, akkor a kerekek kopottsága miatt büntetnek meg.

Egyébként az átalakított kézifék miatt akár műszaki vizsgára is kényszeríthetnek - átalakításnak minősül, ráadásul a drift kézifék nem akad be, tehát nem jó rögzítésre.

2014. szept. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
igen, egyből lecsuknak életfogytra, hagyjuk már:D ha elkap egy rendőr mikor driftelsz bizony meg fog vágni 20-30 rongyra biztos, de ennyi, még akkor is ha egy elhagyott helyen vagy a hóban:D Vagy elenged, mert olyanja van. Elég változó, engem sokszor már elkaptak és még szabad vagyok és még senkit nem öltem meg:( Hidd el veszélyesebbek azok akik anynira nem tudnak vezetni hogy a körforgalomban/pirosnál/jobbkéznél megkínálnak 50-el.
2015. ápr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!