Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nincs alapjárat az Opel...

Miért nincs alapjárat az Opel Astra g autómon?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem használtan, még a nyáron 2001-es 1,4-es benzines 16 szelepes. Hibátlannak tűnt, bár hazafelé már előjött egy kis hiba,de a kartelgáz csövet kicseréltem, és a hiba megszűnt. Motorkód: X14XE. Hiba: Elindítom hidegen hibátlan. Megyek vele, motor felmelegszik, leállítom pl. bemegyek a bolta, indítom, elsőre indul mindíg,de leesik az alapjárat, motor leáll. Indítom újra, motor indul, miden ugyanúgy. Elindulok vele persze nem könnyen, kis idő múlva (vagy egy erősebb gázadás után) jó lesz magától, és megállásig hibátlan. Azt észrevettem hogy a külső hőmérséklet befolyásolja, minél hidegebb van kinn, annál rosszabb. Ha tud valaki segíteni, azt megköszönöm!

2014. szept. 1. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Méress rá az alapjárati motorra.
2014. szept. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megoldottam a hibát. Ha valakit esetleg érdekel leírom a megoldást. Az alapjárati motor kifogástalan. A beszívócső beáramló levegő hőmérő és a lambda szonda villamos csatlakozóját szétszedtem, az érintkezőket megtisztítottam és kontakt spray-vel befújtam. Bár mindkét csatlakozó gyárilag elég jól szigetelt por és víz ellen, belül tiszta is volt, de a feszültség igen alacsony, így nagyon számít a jó kontaktus. Összeszerelés után az alapjárat hibátlan. Már jó két hete használom az autót, de a hiba nem jelentkezett.
2014. szept. 21. 17:58
 3/3 A kérdező kommentje:
A villamos csatlakozás felülvizsgálata lehet hogy használt, de a fő gond az injektorokkal volt. Tankolás előtt beöntöttem a tankba injektortisztítót, sok helyen lehet kapni, ezt konkrétan tecsoban vettem. A szokásos használathoz képest a motort jobban pörgetve, látványos a javulás. 100Km után alapjárati hiba nincs, a motor dinamikusabban megy, jobban harap gázadásra, szerintem némi fogyasztás csökkenés is várható.
2014. okt. 16. 21:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!