Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumulátort szabad úgy...

Akkumulátort szabad úgy tölteni, hogy nem veszem ki, hanem csak fölnyitom a motorháztetőt és rácsipeszelem az akkumulátor sarura?

Figyelt kérdés

2014. aug. 18. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bikázni is így szokták az akksit.
2014. aug. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem mikor így bikáztam pukkant egy baromi nagyot meg szikrázott! mondtam faternak az anyját, rossz a kábel ő rákötött neki nem szikázott!

Szóval csak óvatosan a kábellal!

2014. aug. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%
Szabad, nekünk beépített töltő van a kamionban, csak csatlakozunk a hálózatra és ennyi.
2014. aug. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak túláram védelemmel ellátott töltővel ajánlatos így tölteni! Egy egyszerű töltő, meghibásodás, zárlat esetén magával viheti a motorvezérlőt és még néhány érzékenyebb elektronikát. Ilyen töltő esetén, érdemes legalább az egyik sarut levenni az akkuról és úgy tölteni.
2014. aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az azért pukkant mert a negatív sarura is rátetted a kábelt, oda nem kell csak a pozitívra, a negatívot pedig rácsípteted a blokkra valahova (testet adsz neki). Én mindig így csinálom és soha nem pukkant.
2014. aug. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet, én is így szoktam.

Gond akkor lehet, ha a legolcsóbb leggagyibb "tuskó gazdaságos" kínai töltőt használod, amiben van egy darab vasmagos trafó semmi más... de ennél sem törvényszerű.

A kicsit komolyabb, újabb töltők már mikroprocesszor vezérlésével töltenek. Ha megtelt az akksi, átállnak csepptöltésre, felismerik ha fordítva csatlakoztattad a csipeszeket, felismerik a rossz cellazárlatos akkut, túlfeszültség, túláram védettek, stb.

2014. aug. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!