Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen védőfelszerelést...

Milyen védőfelszerelést ajánlotok motorra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most még csak egy 50-es motorom lesz, de egyelőre ez is bőven elég. A későbbiekben viszont (1-2 év múlva) szeretnék majd egyel nagyobbra váltani és így tovább mennék egyre feljebb. Mivel a későbbiekben nagyobb motort szeretnék, így lehet, jobb lenne, ha most áldoznék nagyobb pénzt a védőfelszerelésre. No de milyet?

Ha valamin, akkor szerintem nem ezen kell spórolni, de mégse lenne jó, ha a gatyám is rámenne az egészre.

Esetleg lehet, hogy jobb lenne, ha egyelőre az aktuális motorhoz mérten vennék felszerelést és mikor nagyobbra váltok, akkor újítok a cuccokon?

Nőni már nem hinném, hogy fogok.

Tehát ki mit ajánl és hol tudok hozzá jutni? Leginkább a személyes tapasztalatok érdekelnek, de természetesen minden válasznak örülök.

Még annyit, hogy nem vagyok vadulós típus, nekem a motorozás élménye a fontos, nem a száguldás.



2014. aug. 7. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy milyen motorod van, ha 50-el elesel, kelleni fog minden védő.


Nem írtad hol laksz, így nincs értelme konkrét helyeket ajánlani.


Vegyél márkás bukósisakot. 70-80 ezer forintot szánjál rá. Szerintem modulárisat érdemes. Ez kicsit nehezebb, de jobb a viselése. Mindenesetre nagyon fontosnak tartom, hogy legyen benne beépített "napszemüveg". Márka lehet pl. Nolan. Olyan boltban vásárolj, ahol segítenek az eladók. Nagyon fontos, hogy jó legyen a méret (ha alapból kényelmes, akkor nem jó, mert tágulni fog). Ne feledd, hogy bármilyen bukót is veszel, pár év után ki kell cserélni, mert elöregszik és már nem véd megfelelően.


Bukósisakból és csizmából ne vegyél használtat. A többiből viszont nyugodtan vehetsz. A megközelítő árakat új esetén értsd.


Második legfontosabb a kesztyű, mert a kezed biztos leér, ha elesel. Ebből csak protektorosat és bőrből készültet vegyél. Az ujjatlan, hálós "nyári" kesztyűk nem sokat érnek. Én olyat ajánlok, ami a csuklót is védi. 20-25 ezer forint körül lesz ez.


Utána jön a gerincprotektor. Itt konkrét ajánlatom van. Forcefield L2 gerinc protektorja. Ez 38 ezer körül mozog. Ha sokallod, vehetsz helyette Forcefield Pro hátprotektor betétet 18 ezer körüli áron. Ezeket a kabátba lehet rakni. Persze van olcsóbb megoldás is, de nekem ilyen van, ezért tudom ezt ajánlani.


Most jöhet a kabát. Ebből szövetet ajánlok. Nem véd annyira, mint a bőr, de cserébe nem kell belesülni. Figyelj oda, hogy a beleépített alkar, könyök és vállvédők a helyükön legyenek, ne tudjanak elmozdulni. Később ezeket a betéteket is ki lehet cserélni Forcefield betétekre. Ajánlatos még láthatósági csíkokkal ellátott kabátot nézni, pl: Sixgear Police. Ez 26 ezer körül lesz.


Fontos, hogy a kabátokba alapból sokszor csak gyenge kis szivacsot raknak gerincprotektor gyanánt. Ez nem ér semmit. Mindenképpen vegyél egy külön gerincvédőt, vagy egy új betétet.


Következő a csizma. Motoros cipót ne vegyél, azok nem védenek eléggé. Csizmából van mindenféle méret; valamelyik magasabb szárú, másik szélesebb, fémbetétekkel kibélelt, stb. 30-50 ezer között lehet jókat venni.


Végül a motoros nadrág vagy térdvédő. Mivel én munkába járok a motoron, nadrág nem lenne jó választás, így inkább térdvédőt vettem. Ebből is Forcefield márkát ajánlom. "Forcefield Strap-on" nevű térdvédőjük 25e körüli áron megvehető.



Ezeknél lehet olcsóbb, de drágább felszerelést is venni, de mivel csak ők állnak közted és az aszfalt között, nem tartom célszerűnek a túlzott spórolást.

2014. aug. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segítettél. Én sem ezen szeretnék spórolni és tudom, hogy 50-es motoron is ugyanúgy meglehet halni, tehát már ott is fontos a védőfelszerelés. Budapesten lakom esetleg tudsz valami jó boltot ajánlani? Eddig a Shox-ot néztem. Megfelelő lehet?

Más véleményt is szívesen olvasok!

2014. aug. 7. 10:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló tökéletesen leírt mindent!


Nekem 80as motorom van és a következőket hordom (akkor is ha csak a szomszéd faluba ugrom át 3 km-re): kemény protektoros cordura nadrág és dzseki, gerincprotektor, kevlár kesztyű, bukó, cross csizma.

2014. aug. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 joco5582 ***** válasza:

Hát kövezzetek meg, de kismotorra - főleg ha pénz szűkében állnék, vennék egy olcsó zárt sisakot. Egy használt kordúra kabátot. Egy tépőzáras térdvédőt, plusz egy normál hószúszárú bakancsot. El is mondom miért. Ha veszel egy 80ezres sisakot, az is cserés lesz x éven belül, mert elkopik a belseje, tönkremegy és plusz minden sisak belseje ugyanúgy öregszik mint maga a protektor.

Másodsorban általában a motor választja meg a sisakot. Ha lesz majd több motorod, esetleg több sisakod is, tudni fogod miről beszélek. Minden motoron más ülőhelyzeted van. Ami az 50-es robogódon kényelmes és halk sisak, az egy CBR 600on használhatatlan.

Kabát ügyében. Ugyanaz mint a sisak, x év után el kell dobni úgyis, mert elöregszik és elkopik. Ha majd esel - aki motorozik ilyen előfordul, meg fogod látni mi a fontos. Biztonság, kényelmes viselet, ár stb.. Elsőre biztosan nem fog sikerül venni olyan ruhát venni ami mindenben passzol, de mivel elment a pénzed, kénytelen leszel elhasználni míg végre vehetsz másikat.

Térdvédő, jó kompromisszum, ha épp nincs pénzed komplett kordúra nadrágra. Meg egyébként is praktikus dolog pl robogóra.

Motoros csizma esetén, az a tapasztalatom, hogy az olcsóbb motorosbakancsok írtó hamar tönkremennek, plusz a védelműk se sokkal több, mint egy rendes igazán vízálló pl. OLANG hegymászó bakancsnak.

2014. aug. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat.

Van egy ilyen bakancsom : [link]

Megfelelő lehet, vagy az acélbetét miatt nem?

2014. aug. 9. 09:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én cross csizmám is acélbetétes.
2014. aug. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 joco5582 ***** válasza:
Az acélbetét nem annyira fontos. A lényeg, hogy hosszú szárú legyen és strapa.Milyen motorod van? Vagy mit tervezel venni?
2014. aug. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!