Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minek kell az autóban olajcser...

Minek kell az autóban olajcserét csinálni? És pontosan hogyan történik?

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, fürdeni vajon miért kell?

(gy. k.: mert 'koszos' leszel, ha mástól nem, a verítéktől, az elhalt, zsíros-poros hámsejtektől, stb.)

Az olaj is 'koszos' lesz, emellett elhasználódik, azaz már nem tudja olyan jól ellátni a feladatát.

De mondhatni azér', mer' a motorcsere sokkal drágább.

2010. jan. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert idővel lehasználódik az olaj. Megváltoznak a tulajdonságai, pl a viszkozitása. Tele megy korommal, fémrészecskékkel és a hosszú távú hőhatástól kémiailag részben el is bomolhat (krakkolódik) kisebb kevésbé jól kenő molekulákká.

Alul a motor alatt van egy leeresztő nyílás, amit általában egy csavar zár. Azt kitekerik, kifolyok az olaj. Aztán visszatekerik a csavart. A motor tetején van egy "kupak". Azt fölnyitva betöltik az új olajat.

2010. jan. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
9.37 Az nagy hiba, hogy nem írtad oda hogy olajszűrőt is kell cserélni, másképp nincs értelme.
2010. jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
15:29 mert nem volt benne a kérdésben!
2010. jan. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ÉS milyen gyakran kell?
2010. jan. 14. 12:25
 6/11 issti ***** válasza:
100%
A motor, és az olaj típusától, és a használat módjától függően 10-30 ezer Km. De évente legalább egyszer.
2010. jan. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Én úgy tudom, hogy ha nem éred el a fent említett futásteljesítményt kevesebb idő alatt, akkor 2 évente kellene.
2010. jan. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. jan. 14. 17:27
 9/11 issti ***** válasza:
94%
1 évnél hosszabb olajcsere periódus csak gyári ajánlásra lehetséges olyan motoroknál ahol fedélzeti számítógép felügyeli az olajcserét, és kifejezetten ehhez a motorhoz való szintetikus olajjal töltik fel. Minden más esetben 1 év az elhasználódási idő, még akkor is ha kevesebbet megyünk vele. Ha főképp városi használatban van, akkor meg pláne!
2010. jan. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%

Nem követendő példának írom és erre külön fel is hívnám a figyelmet(!!!), de én 5 éve cseréltem utoljára olajat és semmi baja a motornak. (Most már azért fogok.) Igaz ez idő alatt nagyon keveset futott is.

Még egy fontos dolog: idén 32 éves ez az autó és még a szervizben is mindig megdöbbennek, hogy mennyire újszerű, szinte gyári állapotban van.

Fiatalabb korában megkapott minden extrát, mindenből a legjobbat. Nem volt sajnálva tőle. Lehet, hogy ez is közrejátszik. Na meg hogy 32 év alatt van benne 70e km!


(U.i.: most gondolom kapok egy csomó beszólást ezzel kapcsolatban, meg lepontozást. De nem érdekel úgy sem fogok reagálni rájuk. Ezt csupán érdekességképpen írtam. Aki ezt nem érti, azt sajnálom.)

2010. jan. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!