Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen japan autot vegyek?...

Milyen japan autot vegyek? (nissan, toyota, honda)

Figyelt kérdés
Nezelodtem neten es nagyon megtetszettek ezek a 90es evek beli toyotak (foleg Toyota Celica 2.0 GT,,, Toyota corolla GTS ae86) hondak (foleg Honda Civic Coupe 1.6i SR ) nissanok(foleg Nissan 240 SX). Nagyon stilusosak az en szememben es ezeket surun is epitik at drift kocsiknak (nem akarom atepiteni de vonz maga a drift stilusa) az arkategoria olyan 1millio lenne ennyit szannek ra vagy e korul. Elso kocsinak lenne es a butykoles is vonz szoval kisebb bajokat olajcseret en is megoldanek. Szerintetek ezek az autok megbizhatok is ? Mikre kell figyelni azeknel a tipusoknal ?? Ha meg van hasonlo stilusu auto amit tudtok es ebben az ar kategoriaban van szivesen meghallgatom.:)

2014. aug. 3. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
S mi lesz, ha pár év múlva már nem fog vonzani ez a "stílus", hanem mondjuk egy normális autóra lenne szükséged? De az is lehet, hogy már egy hét után rögtön kiábrándulsz. Én nem ajánlnanám egyiket sem első autónak, először szerezz tapasztalatokat valami közönségesebb típussal, aztán ha benőtt a fejed lágya majd meglátod hogyan tovább.
2014. aug. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Amiket felsoroltál mind sportos autók vagyis nagy eséllyel már rég széthajtották őket. A japán autók tényleg rettentően megbízhatók sokan mondják és ez igaz is. A kereskedésemben rengeteg japán autó fordult meg voltak olyanok is amikben 400-300 ezer km volt és csak a kötelező kopó alkarészeket cserélték. A csúcs tartó sose felejtem el egy toyota corolla volt 1.4 vvti 2003-as 613 ezer km-el és még akkor is simán futott. Még ha az interneten nézel körül ahol nem mindig lehet biztos infót találni sok helyen többen áldják a japán autókat mint a többit. Én csak bátorítani tudlak. A német márkák is jók voltak a 90-es évekig de nem értek fel egy japán autóval. Most már elcseszték sok kis köbcentis turbós szarok.
2014. aug. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a kommenteket :)

Elsore reagalva: en nem egy ket evre tervezek autot es hosszas kutakodas utan jutottam ki megfontolt dontes alapjan ezeknel az autoknal amik szerintem eleg megfeleloek es amig ugymond fiatal vagyok addig hadd lehessen sportos autom ha erted mit mondok. Igen pl vonzanak az amcsi veteran autok is , megse ezt kerdeztem mert barmennyire is vonzanak a 4-6 ezer kobcentis motorok nem akarok 1 honapon belul a kocsiert kifizetett arnak a felet mar benzinre kolteni. Szeretnem ha furge kocsival kezdenek es lehet hogy a fiatalok nagy resze nyomja neki ezerrel, persze engem is vonz, de en tudom hogy amig zold fulu vagyok addig nem fogok ilyet tenni, lehet felporgetem neha a motort de nem fogok 100al menni egy szuk pesti utcaban pl. Masik fele ha meg lehet tenni hogy egy olyan autot vehessek ami szerintem marha jol nez ki arra nem hiszem hogy surun ra unnek mintha egy alap jaraton unalmas kocsival kezdenek. Szuleim ford fusionjat vezettem parszor hat hadd ne mondjam hogy egy katasztrofa nind kulso benyomasra mind gyosrulasra hangra mindenre... Nem egy olyan auto(ka)t akarok vezetni amitol csak megutalnam a vezetest.


Masodik kommentelo : jajj ne is mondja, 1 literesek, haromhengeresek, ECOBOOST meg hasonlok , ez a vicc kategoria. Elobb ujjitanek fel egy altalam emlitett japan autot csavarrol csavarra, mintsem vegyek egy ilyen uj oko kocsit amiknel csak bizonyos sebessegekre ervenyesul hogy keveset fogyasztanak [link]

Az nem semmi 600000+ km az nem semmi soot oltari foleg hogy egy nem is annyira de annyira oreg kocsirol irt ..

Minden esetre koszonom az informaciojat !:)

2014. aug. 3. 21:37
 4/9 Beviz Elek ***** válasza:
57%

Én az említett autókat csak 2. autónak venném. Teljesen megértem a rajongásod, minden álmom egy 200SX, de a régi Celica GT is és a Civic Coupe ülésen és el tudnék élvezni csak a gondolattól.


Említeném még a kis CRX-et, a Honda Prelude-ot is, ezek mind nagyon szép, jó autók.


Viszont a sportossága miatt valószínűleg már megtaposták neki rendesen, mivel 20 év alatt biztos vagyok benne, hogy volt gyökér gazdája is. Nem azzal van a baj ha valaki odalép néha, hanem ha mindig így csinálja. Ezt hidegen főlev kerülendő. A turbora ugye főleg illik odafigyelni...


Ha nem akarsz busszal járni úgy, hogy a verdád a garázsban áll bakokon, kiszedett motorral, akkor szerintem várj még vele egy picit, amíg lesz pénzed hobbiautónak megvásárolni.


Ha megnézed a neten a 200SX-eket, a nagyját mind valami fan vette meg, ráköltötte a fél ház árát, majd eladja 1-2m Ft-ért. Szerinted mi az oka?


Én az álmaimat nézegetem a neten, de a valóságban maradok az 1995-2000-es évek japán átlagos csodáinál, amit ugyanúgy meg lehet csinálni szépre, de ki lehet fogni ép motorral és kevésbé tört kasztnival.

Ilyenek pl: Nissan Primera P11, Mitsubishi Galant, Honda Accord.


Persze ha bevállalod valamelyik álmodat, sok sikert kívánok!

2014. aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom ezt a sok oldalu kommentelest! Eleg elgondolkodtato hogy mi lenne jo de pl akkor ha te szerinted jobb egy 2000es vagy akoruli auto, nezegettem meg az ujabb toyota celicakat ( [link] amik 1 milla kornyeken mar ugyanugy vehetoek. Szerinted megeri az arukat ? Nem mondom egy body kit elfer rajta de amugy szerintem jol nez ki sportos nem is fogyaszt marha sokat. En ugy vagyok vele hogy inkabb ulok egy kellemes kisugarzasu autoba ami tetszik mintsem egy olyanba ami lehet masfel literrel kevesebbet eszik de ha porgetem a motort nem hallok semmit nem is nez ki jol. Megegyszer koszonom a kommented :)
2014. aug. 5. 15:34
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Bodykit...aha...motorozzál inkább, azt pörgetheted bőven és megy is, az autó nem arra való, amire neked kell. Ezt a pénztárcád érdekében mondom, mert a leírtak alapján én azt látom, hogy te ki akarsz dobni egy csomó pénzt, csak nem tudod minek.
2014. aug. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Motort azt inkabb hanyagolom kulonbozo okok miatt.

Motor van is itthon egy 400as Suzuki de nem vonz. Nem az enyem de hasznalhatnam de nem izgat.Kiakarok dobni penzt es nem tudom miert ? Most irtam le autoert. Ha en keresem meg ra a penzt akkor meg masnak legyen mar tok mindegy. Plusz ha megtehetem hogy az autozas ne csak a fogyasztas korul mozogjon akkor hadd lehessen mar olyan autom ami tetszik is valamennyire. Ez kb olyan hogy van aki ilyen olyan cipot vesz kinek mi tetszik ki mit tehet meg. Nem fogok kinait venni csak azert mert olcsobb, inkabb kiadok tobb penzt egy normalis cipore megha egy reszet a neve is visz el. Ha mar nem elek semmi penzzabalo elvezeti szerekkel, szeretnek egy elvezheto autot venni.

2014. aug. 5. 15:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem leírtad a lényeget: olyat akarsz, ami neked tetszik és te akarsz dönteni. Csak akkor nem tudom minek tetted fel a kérdést: menőzni akarsz mások előtt, hogy te megengedhetsz magadnak egy ilyen autót? Nem értem. Mondjuk azért a szüleidet kérdezd meg, hogy ők pl. miért nem sportautót vettek Ford Fusion helyett. Nem hiszem, hogy pl. fater vagy más családtag ne vezetne szívesebben egy Celicát. Lehet, hogy ők jobban tudják, mire való egy autó?
2014. aug. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bocs hogy meg akarom hallgatni az emberek velemenyet, marmint azoket akik nem kotekedni jarnak ide. Apamnak egy jo ideig az uj Mitsubishi L-200a volt de haverjaval cserelt mert kicsit padlot fogott. PLUSZ marha sokat fogyaszt, ronda , nekik sem tetszik. Akkor miert is kerdezzek toluk barmit is ? Ez a szutyok tobbet fogyaszt mint egy celica. Es most hogy kezd apam is talpra allni minnel elobb el akarja adni ezt a szart. Meghallgatom az embereket mi a velemenyeik az alabbi autokrol hiszen rossz tipusu auto eseten elallok tole akarmennyire is tetszik ez meg az rajta. Nezd meg, rajtad kivul elegge kezzel foghato velemenyeket, otleteket, meglatasokat irtak. Milyen erdekes.
2014. aug. 6. 13:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!