Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől gyengül el a motorom?

Mitől gyengül el a motorom?

Figyelt kérdés

Van egy babetta jellegű 50 köbcentis, természetesen 2T motorkerékpárom. A problémám az, hogy mikor indulnék vele, akkor elgyengül vagy akár le is fullad. Próbáltam kis gázzal indulni, de így is csak fulladozik. Van hogy 20-30as tempóval megyek és elkezd fulladozni, elengedem a gázt, megállok és szépen egyenletesen esik a fordulat majd leáll. Utána rúgásra indul, majd kezdődik előről.

Benzincsapot cseréltem, mert az előző már nagyon odavolt és amúgy is letört és eltömődött a tartalék állás.

Csere után pár napig tökéletes volt.

Ma tisztítottam, benzincsapot és karbit. Elmentem tankolni, de hazafele megint kezdett elgyengülni.

Ez egyértelműen túl rozsdás tankra utal vagy gyújtás, gyertya, szimering, stb hiba is lehet?

Nem látok rendszert benne, hideg/meleg motornál jelentkezhet. Egyre gyakrabban, egyre rosszabb.

Szűrő van a benzincsapon és a karbi előtt is. Szétszedéskor éppen, hogy koszos volt a csap belseje. Esetleg levegőzni nem tud a tartály? Az okozhat ilyet?

A tankot nem tudom leszerelni, mert egységet képez a vázzal, konkrétan a váz belseje a tank és formájából adódóan nem látok bele.


2014. júl. 31. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Megfelelő mennyiségű levegőt kap a motor? Az is okozhat ilyent, ha túl kicsi pl a légszűrő, vagy el van tömődve.
2014. júl. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ellenőrizni fogom, következő alkalommal.

Majd leszedem vagy helyére teszek valami rongyot nem tudom...


A kipufogónak pont a szűrő alatt van vége. Az nem okozhat galibát, hogy részben a saját füstjét szívja vissza?

Bár mióta az eszemet tudom ez van rajta. (nem gyári sajnos)

2014. júl. 31. 15:59
 3/3 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom ellenőrizni a megfelelő keverék-arányt, mert elment a gyújtás. Egyáltalán nincs szikra.

Hogyan tudom ellenőrizni a gyújtás egységeit külön-külön? Nem szeretnék találomra cserélgetni. Lendkeréknél van gyújtótekercs, az után CDI elektronika és utána a gyújtótrafó.

Ha kell leírom, hogy eddig mit méregettem és pontosan hogy van bekötve.

2014. aug. 11. 12:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!