Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most akkor vezethetek M...

Uborka555 kérdése:

Most akkor vezethetek M jogsival Aprilia SR 50est. Vagy nem?

Figyelt kérdés
Teljesítménye 5kW(7Le) és sehol nem olvastam értelmes választ rá, hogy 50ccm és/vagy 4kW alatt??? Ha minden igaz tavasszal tudnék venni egyet, és nem tudom, hogy nyugodt szívvel járhatnék e ilyen motorral.

2014. júl. 29. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:

"Nemzeti kategória; olyan két, három, vagy négykerekű jármű, amelyet 50 cm³ lökettérfogatot meg nem haladó belsőégésű motor vagy legfeljebb 4 kW teljesítményű egyéb motor hajt, tervezett sebessége 45 km/h–nál nem nagyobb és saját tömege legfeljebb 350 kg."


Tehát: 50 cm³ benzinmotor VAGY 4 kW teljesítményű "egyéb" (értsd: villany) motor.

2014. júl. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! Megy is a zöld jel! :)

Szóval akkor elvileg nem köthetnek bele ugye?

2014. júl. 29. 15:51
 3/9 A kérdező kommentje:
Eredetileg én is így értelmeztem, csak volt aki olyat írt, hogy ha baleseted van, vagy esetleg nem hiszik el hogy 50es vagy ilyesmi, akkor elviszik kivizsgáltatni, és ha kiderül hogy nagyobb a teljesítménye akkor baj van..de hát akkor ezek szerint nem:D
2014. júl. 29. 16:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Főleg most lesz ezzel gáz mert már volt ellenőrzés is itthon.

Ha 50ccm-nél nem nagyobb elvileg nem kötnek bele, legalábbis eddig nem.

Aztán hogy most mi lesz, azt senki nem tudja.

2014. júl. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy most? Lesz valami változás?
2014. júl. 29. 17:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Rendszámot akarnak minden kismotorra.

Már mérőpaddal is kivonultak mérni.

2014. júl. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, vedd meg nyugodtan, nem lesz baj. A rendszámból szerintem nem lesz semmi, mert már többször is próbálkoztak ezzel, mind idáig sikertelenül.

A merőpados dologgal ne viccelj már, azon egy robogó sem megy át, még a gyári fojtott is többet megy, mint 45km/h.

A mérőpadozást nem fogják túlzásba vinni.

2014. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Majd akkor beszéljünk róla konkrétan, ha megjelent a magyar közlönyben, addig miért kell ijesztgetni mindenkit. Mint a gyerekek, komolyan.
2014. júl. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. júl. 31. 13:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!