Külföldön dolgozó magyar, külföldi használatra vásárolt autójára mik vonatkoznak, ha az autóval csak alkalmanként jön haza?
Kell e állambácsinak fizetni?
Milyen bejelnentési kötelezettségek vannak?
Rendőrnek mit kell megmutatni igazoltatáskor?
Egyáltalán honnan tudják mennyi ideig van itt az autó???
Itt a vonatkozó jogszabály (1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről):
Ez pedig a Rendőrség tájékoztatója:
Nehezen követhető, jogi szöveg, néhány lényeges elem kiemelve. Már a tájékoztató elején közlik, hogy ez "nem minősül jogszabály-értelmezésnek, ezért az abban foglaltakra egyedi, konkrét rendőri intézkedések esetén hivatkozni nem lehet."
A lényeg
--------
Gépjárművezető:
A járművezető akkor mentesülhet a rá vonatkozó korlátozások alól, ha az ellenőrzés során igazolja, hogy szokásos tartózkodási helye nem Magyarország területén van. Ennek igazolására az illetékes külföldi hatóság által kiállított, a külföldi tartózkodási helyet megjelölő bármilyen közokirat (pl. vezetői engedély), vagy a magyar hatóság által kiállított olyan lakóhelyet igazoló hatósági igazolvány alkalmas, amelybe a külföldi tartózkodási helyet bejegyezték.
A Kkt. 25/B. § (5) bekezdésének korábban hatályba lépett módosítása alapján az idegen nyelven kiállított közokirat csak magyar nyelvű fordítással fogadható el, azonban a korábbiaktól eltérően nem szükséges, hogy a fordítás hiteles legyen, az egyszerű fordítást is el kell fogadni. Amennyiben a fordítás valódiságával, tartalmával vagy helyességével kapcsolatosan kétség merül fel, úgy ezt a körülményt közigazgatási hatósági eljárás során kell tisztázni. A közigazgatási hatósági eljárás során az iratról hiteles fordítást szereznek be. Ennek költsége jogsértés megállapításának hiányában az eljáró hatóságot, jogsértés megállapítása esetén az ügyfelet terheli.
Üzembentartó:
Természetes személy csak akkor minősül belföldi üzembentartónak, ha mind lakó-, mind szokásos tartózkodási helye Magyarország területén van. Ha a járművezető vagy az üzembentartó igazolja, hogy az üzembentartó rendelkezik külföldi lakó- vagy szokásos tartózkodási hellyel, úgy az üzembentartóval szemben további eljárásnak nincs helye.
Ha a természetes személy üzembentartó rendelkezik külföldi lakó- vagy szokásos tartózkodási hellyel, akkor nem minősül belföldi üzembentartónak, és vele szemben a rendelkezést nem lehet alkalmazni (pl. tartósan külföldön élő, de magyarországi lakóhellyel, vagy Magyarországon szokásos tartózkodási hellyel, de külföldi lakóhellyel is rendelkező személy esetén).
Te szánalmas, szerencsétlen hülye!
Hát direkt a te kedvedért kimásoltam a lényeget alulra. Ha ennyire sötét vagy, hogy nem tudod értelmezni, akkor sajnos nem tudok segíteni. De ilyen stílus mellett nem is akarok. Oldd meg magad.
Sem az nem derült ki a "válaszod"-ból,hogy hogy számítják a 30napot, sem hogy mi módon ellenőrzik, sem az, hogy kell e valamilyen illetéket fizetni.
Kössz.
Ilyen alapon minden kérdéshez linkelhetném hogy google,mert az interneten minden kérdésre választ kapsz de ha valamire mégsem akkor te vagy a hülye...
grat
1. Legyen külföldi bejelentett lakcímed adott rendszámu Eu-s országban.
2. Te neveden legyen az autó
3. Ha tudod esetleg igazolni, hogy életvitelszerűen kint élsz.
4 legyen érvényes forgalmi, kötelező
Ha ezek teljesülnek, akkor és ott és annyit használod EU-n belül az autód amennyit akarod, minden megkötés nélkül! A magyar jogszabály szerint viszont csak te vezetheted, illetve bárki más csak a te jelenlétedben vezetheti... Se Anya, se Apa se Buksi kutya gazdija nem vezetheti ha nem vagy ott!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!