Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogsihoz mennyi pótórára...

Jogsihoz mennyi pótórára számítsak? Esetleg ajánlanátok pesti iskolát?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a bevezetett minimum 590 vezetendő km-t nem igazán lehet teljesíteni az alap 30 *45p alatt. Kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2014. júl. 27. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
A pótórákba azt is bele kell számolni hogy mennyire megy a vezetés, nem biztos hogy a kötelező minimum után már le tudsz vizsgázni. Ezt így előre nem lehet megmondani.
2014. júl. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nyilván mindenkinek más, gondoltam hátha valaki tud egy átlagos számot, vagy a többiek tapasztalatából tudnék következtetni.
2014. júl. 27. 12:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne teljesíteni? Simán meglesz az 590km. Általában elég a 30 óra arra, hogy átmenj a vizsgán, esetleg 3-4 órát még rá lehet húzni, ha gyakorolni akarsz. Azon már ne múljon.
2014. júl. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is:


Ezt az 1 óra = 45 perc maszlagot nekem is megpróbálta eljátszani az oktatóm (illetve azt, hogy az ÉN IDŐMBEN tankol meg beszalad a boltba, vesz lottót, elhozza a gyereket az oviból...). Az első két óra után jeleztem, hogy mostantól az egy óra az vagy egy óra lesz - ami tiszta vezetés, nem az ő ügyes bajos dolgainak az intézésée - vagy elválnak útjaink és ne nagyon számítson rá, hogy a levezetett órákat kifizetem. Érdekes, utána 55 perc lett az egy óra és nem álltunk meg többet a közértben sem.


Ebben a formában viszont durván 20 km/h átlagsebességet kell teljesítened az 590 km--hez, ami még városban is teljeíthető.


Az, hogy ez neked elég lesz-e vagy sem az csak tőled függ. A másik nagyon bevált trükkje az oktatóknak, hogy az első 10 órában agyon dícsérnek, hogy milyen ügyes vagy, majd ahogy közeledik a vizsga hogy, hogy nem egyre "bénább leszel" és "kéne még egy 5-10 órát venni" dumával jönnek. Itt kell megálljt parancsolni, különben cseszheted és még jövőre is pótórákat veszel...


Nekem amúgy a 31. órám volt a vizsgám és bármiféle kenőpénz nélkül sikerült.

A motoros vizsgát pedig kb. 5 óra vezetés után tettem le szintén kenőpénz nélkül.

2014. júl. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!