Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van alacsonyabb termetű...

Van alacsonyabb termetű emberekre "szabott" motor is? Ha igen, melyik ez a típus?

Figyelt kérdés
158cm vagyok, lány és 17 éves, és szerintem nem nagyon érne le a lábam :S
2008. aug. 4. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mikor jártam a nagymotor tanfolyamra, ott volt egy csaj, aki 155 cm volt. Ott az oktató azt mondta, hogy nincs úgymond kissebb motor, hanem a nyerget kell lecserélni, és ő rendelt is egy ilyet, ahol leért a csaj lába. Sajnos nem tudom, hogy hol rendelte, de szerintem ilyen alkatrészes honlapon tuti lehet érdeklődni. Ja, amúgy nagymotorra gondoltál?
2008. aug. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem van egy fiú ismerősöm, ő is akkora mint Te vagy... vett egy nagymotort, de nem ért le a lába. Mindig úgy szállt le, hogy eldőlt oldalra! :D :D
2008. aug. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Yamaha r6-ról lenne szó :$ és hát azért az nem merném megcsinálni, mert nem vagyok annyira erőben :D
2008. aug. 4. 18:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Talán a 125 köbcentisek kisebb motorok, nem? Vagy akár max egy 400-as. (Nekünk 650-es van, én 170 cm vagyok. Éppen leér a lábam...)
2008. aug. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, az R6-on cserélhetőek a hátsó felfüggesztés himbarendszerében az ún. "kutyacsontok". Ezek azok a karok, amelyek a rugóstagot a lengővillához kötik. Talán rövidebbek kellenek (ebben nem vagyok biztos), azok hatására a motor lejjebb ül, de a rugózás karakterisztikája nem változik. Vagy ha mégis, a rugóstagon van annyi állítási lehetőség, hogy visszahozd az eredeti jellemzőket. Ha a hátulját ilyen módon lejjebb tudod ereszteni, utána az első villával is ezt kell tenni, hogy ne bukjon hanyatt a motor. Ott a villaszárakat kell kicsit felejbb tolni a kiflikben (vagy villahidakban, attól függ, ki hogyan ismeri). Ettől a motor pár centivel alacsonyabb lesz és valamivel könnyebb dolgod lesz vele.
2008. aug. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!