Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Baj e ha tartalmaz o betűt az...

Baj e ha tartalmaz o betűt az alvázszámom?

Figyelt kérdés
Le akarom kérdeztetni, hogy volt a törve valamikor az autóm és mindenhol az írják, hogy "Figyelem! Az alvázszám nem tartalmazhat O betűt!" Nekem a 3. karakterem o betű és a leírásokba se egyértelmű nekem, hogy miért nem tartalmazhat.

2014. júl. 24. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
És ha az nulla?
2014. júl. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az alvázszám másik neve a VIN, ennek formáját az ISO 3833-as szabvány rögzíti. A szabvány szerint a VIN-ben sehol sem lehet "O" karakter, éppen azért, mert több helyen is van benne számkód és összetéveszthető a 0-val. A 3. karakter tehát 0 lesz, nem pedig O. Például a Porschéknál a "WPO" lenne logikus WMI-nek (gyártó azonosítója), de ehelyett "WP0"-t használnak. Neked is 0 lesz ott - hacsak nem ősrégi, VIN előtti autóról van szó. De ott meg típuskóddal kezdődött az alvázszám és általában abban sem volt O betű.
2014. júl. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az nulla lesz, nem O betű.

Nekem is van benne nulla...W0L0M....

2014. júl. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
baj.
2014. júl. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is 0 van benne, de kezdetben én is O-nak hittem. De nem, az nulla!

Az enyém így kezdődik: W0L0AHL...

2014. júl. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szaxxa válasza:
Az én autómnak is ugyanez volt a problémája az előző tulajnál, mikor átíratták. Nekem is úgy kezdődik, hogy W0L0, és anno elírták a nullákat O-ra. Sok papírozás, illetékbélyeg fizetés lett a végeredmény. Sok szerencsét!
2014. aug. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!