Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet megoldani a motor...

Hogy lehet megoldani a motor átiratását?

Figyelt kérdés
Cseréltem 2 motort 1 törzskönyves banditra! Akitöl ezt a motort hoztam nem volt adásvételi és az eredeti (külföldröl behozott motor vételekor)adásvételin szereplő ember sem ő! Szóval van egy motorom aminek a tulajának tudom a címét de ez már 8 éves adásvételi! Szoval hogyan lehetne megoldani? Hogy anevemre kerüljön a motor? Nem lopott stb. ez a srác már csináltatott eredetiség vizsgát,volt műszakija a motornak de az már 2008-ban lejárt! Segítség!

2014. júl. 24. 00:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Írj a tulajnak egy levelet, hogy papíron adja el neked a motort. Tehát írtok egy új adásvételit.

De ezt csak akkor lehet, ha ő anno nem adott le okmányirodában szerződést, hogy eladta a motort valakinek.

Nem egyszerű ügy, lehet, hogy nem is fog menni.

Én egyszer felkutattam egy 31 éve eladott autónak a tulaját. Végül nem ment bele a dologba, mert azt mondta, hogy ők már azt egyszer eladták, és nem értik miért kell most megint, mikor már nincs is az ő nevükön. Meg ki tudja milyen bűncselekményeket követtek el az autóval, amit most rájuk akarunk majd verni. Ez egy most 50 éves autó, ami 30 éve (mióta ők szabálytalanul, adásvételi nélkül eladták) nem volt üzemben.

Szóval ilyen is van. (Inkább ilyen van)


De lehet, hogy szerencséd lesz, és nem ilyen begyepesedett tulajdonosa van a motorodnak, és segít.


Nem tudom, hogy motoroknál hogy működik pontosan, de ami még valószínűleg probléma lesz, az az új szerződés dátuma. Ha a 8 évvel ezelőtti dátummal írjátok, akkor téged elővesznek majd átírás elmulasztása miatt. Ha mostani dátummal írjátok, akkor a tulajt fogják elővenni a be nem fizetett adók miatt.

2014. júl. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekünk mondott ilyet az okmány irodában egy srác hogy írunk uj adásvételit mostanra a srác nélkül.. azt mondja meg lehet oldani így is hogy 2 már nem élő ember lesz a tanu rajta és ez valahogyan áthidal valamit... nemtudom hogyan kereshetném meg a régi tulajt.. van egy pesti címem és egy nevem.. de ez már 8 éve ..:D
2014. júl. 24. 11:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!