Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden autónak van típusbetegs...

Minden autónak van típusbetegsége?

Figyelt kérdés

pl Astra F: rozsdásodás, főként a benzintank körül.

Punto II: szervóhiba


2014. júl. 22. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Békalámpás Corolla: törékeny napszemüvegtartó
2014. júl. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel a mai autók már baromi bonyolultak, sok különböző helyen készült alkatrészekből épülnek fel, így talán ki lehet jelenteni, hogy minden típusnál vannak olyan meghibásodások, amik nagy számban fordulnak elő.
2014. júl. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

igen, mondhatni, hogy minden típusnak vannak betegségei, amit aztán megpróbálnak orvosolni, és ilyenkor jönnek a ráncfelvarrások :)

De persze ezeket a hibákat a tulajok mutatják meg, hiszen a fejlesztések során nem tesztelnek annyit.

2014. júl. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Képzeld magad kicsit egy autóipari beszállító helyébe. Rendelnek tőled mondjuk visszapillantó tükröket - egyiknek vastagabb falú kell, másiknak dizájons fekete keretes, a harmadiknak fűtőtt tükrös. Nincs az az Isten, hogy minden igényt tökéletesen ki lehessen elégíteni és olyan terméket gyártani, ami 100%-osan működik az élettartam végéig (ami ki tudja mennyi lesz). Az, hogy a gyártó is megpróbál megfelelni a vevői elvárásoknak (árérzékenység, újdonság, funkcionalitás, stb.) csak tetézi a hibalehetőségeket.

S ugye minden relatív: az Opel rozsdásodás is csak a többi gyártóhoz képest feltűnő, mert mondjuk egy Peugeoton 20 éves korában is alig van korrózió, vagy a Punto II szervóhibája is csak a vetélytársaihoz képest gyakori, ha minden autón ilyen gyakran jönne elő, észre sem vennénk.

2014. júl. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!