Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akad és recseg a váltó. Mi...

Akad és recseg a váltó. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Nehéz váltani az autóval és egyesbe meg kettesbe kapcsolni (visszaváltáskor is) nehéz... :/ Ha elindulok akkor egyes, kettes nehéz, a hármas már nem annyira a négyes és az ötös egész könnyen megy, de nem kell elszállni, amin tanultam vezetni, azon csak úgy siklott a váltó... Visszaváltásnál meg néha rükinél is recseg a váltó, pedig a kuplung tövig benn van, jobban nem is tudnám benyomni, mert már fájna a lábam. És nagyon idegesítő ez, mert néha már égő. Szüleimnek megy, mert 9 éve vezetik ezt az autót, van amikor nekik is nehezen megy, azt mondták, hogy pumpáljam a kuplungot. Na de ez megoldás?? :/ Mi lehet a hiba?
2014. júl. 15. 16:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Semmi nem lett rajta még cserélve, azaz csak a szokásos kötelező dolgok, mert szalonautó volt....
2014. júl. 15. 16:24
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy levegős a rendszer, vagy szétment a kuplung munkahenger, vagy kuplung szerkezet és tárcsa, vagy nincs elég olaj abba a váltóba.
2014. júl. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Zebra3328 ***** válasza:
Ha a pedál pumpálása után jó a váltás, akkor mehet a kocsi a szervizbe mert szerintem is hiba van a kuplung hidraulikában.
2014. júl. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem! :) Nagyon köszönöm a válaszokat, majd kiokítom a szüleimet, hogy el kell vinni szervizbe a kocsit... :))
2014. júl. 15. 22:25
 5/8 anonim ***** válasza:
De ha kezdő vagy, azért is lehet, nekem kezdetben a Thalia váltója olyan volt, mint egy öreg traktoré, aztán egy-két hónap után ráéreztem, és mostmár semmi javitás nélkül úgy tűnik a váltü, mitn a vaj. Persze másképp is kezelem a váltót, csak érzéssel szabad, soha nem erőből.
2014. júl. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Zebra3328 ***** válasza:
Ez szerintem az a jelenség, amikor hozzászoksz a hibás működéshez.
2014. júl. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen. :/ Anyum is azt mondta, hogy ők már megszokták, nekem meg szoknom kell még... hát nem tudom... szokjak hozzá a rosszhoz? Hogy erőből be kell húzni az egyet? És akkor majd mindig így csinálom? Mert az nem célravezető... :/
2014. júl. 17. 22:55
 8/8 anonim ***** válasza:
A hátsó fokozat sokmindenkinek reccsen mivel nemismerik a jó trükköt amit oktatók tanítanak. Mivel a hátrameneti fokozat nincs szinkronizálva,ezért én úgy szoktam hogy egyes,majd egyből hátramenet. Ha nem megy akkor kettes és hátramenet. Legtöbbször az egyes és hátra szokott menni,és olyan finoman veszi be mintha csak egy négyest raknék be :) ...
2014. okt. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!