Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes benzin-gázos autót venni?

Érdemes benzin-gázos autót venni?

Figyelt kérdés
Oké, hogy olcsóbb a gáz, de mennyire megbízható? Milyen előnye/hátránya van? Drága átalakítani olyanra az autót? Segítsetek!

2014. júl. 12. 18:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nekünk benzin-gázos Nivánk van.

Tegnap tankoltunk 233 Ft/L volt az ár!


Ha nagyon sokat mész vele, akkor megéri belerakatni. Típustól függ, mennyibe kerül.

Mennyire megbízható? Nekünk ugyanúgy megy, mint benzinnel. Kicsit gyengébb. Ennyi a különbség.

Kicsivel több a vizsgadíj is.

2014. júl. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
2014. júl. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Mennyivel több a vizsgadíj?
2014. júl. 12. 22:30
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem jelentősen! Ekkora eltérés akkor is lehet, ha pl X autót nézel benzinesből, de Y autót veszel dieselből.

A parkolóházas butaság már megszűnt, mivel ma már alaptalan az egész.

280/dm3 ár még egész rossz árnak számít, én 250-ért szoktam tankolni.

Néhány %-al talán többet fogyaszt, meg gyengébb lesz az autód, DE az utazási költség még mindíg messze-messze a gázossal a legolcsóbb (legalábbis gáz, benzin és diesel között), a gyengülést pedig nem veszed észre az autón.

Szóval ja, megéri, ismerek olyat aki A8-as audiját, 4.2es benzinesét alkíttatta át gázossá..

2014. júl. 13. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nagyon nem tudom, hogy mi legyen :( :(
2014. júl. 13. 03:55
 16/21 anonim válasza:

Szia! Nekünk van, igazából picit nagyobb a kopás, mint benzin üzemben (hüvely, dugó csere lehet belőle egy 8-10 év alatt), de az LPG/benzin üzemű autót úgy kell használni, hogy hidegen benzinnel indulsz, majd meleg motornál gázra kapcsolsz! Az LPG olcsóbb, viszont picit nagyobb vele a fogyasztás, de még így is megéri.

Igazából a tartály nyomáspróbájának lejárta után költséges az új tartály beszerelése.

2014. júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Áhh, nem tudom... Benzin-gázosról lemondtam, de most meg a benzin és a gázolaj között vacilálok.. :S
2014. júl. 14. 15:42
 18/21 anonim válasza:

A Peugeot dízeljeinek fogyasztását szokták dícsérni!

Lehet, neked egy kis 1L-es, vagy 1,1-es kisfogyasztású benzines kellene. Igazából nekünk is elég lenne az 1,6-os helyett az 1L-es pici, a város és lakhely közötti 20 km-ek lekocsikázásához!

2014. júl. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
áááááá.... nagyon utálom az 1.2-est is, hogy nincs benne erő.... Inkább akkor egy G4 1.8T :D Lehet, hogy többet eszik 2 literrel, de abba 1 élmény beleülni... Ha csak városban használnám, akkor is egy 1.2 legalább jó lenne... De lesz évente olyan alkalom amikor egy nap 300-400km-ert is mennék vele... :)
2014. júl. 14. 17:21
 20/21 anonim ***** válasza:
ha ezekbe az uj dieselekbe besza vmi, rakoltheted az LPG arat.
2014. júl. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!