Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a JTD és a HDI...

Mi a különbség a JTD és a HDI motorok közt?

Figyelt kérdés
Ja és melyik a jobb?
2014. júl. 12. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:

JTD - Jet Turbo Diesel, a FIAT csoport közös nyomócsöves dízele, ezt használja még a Suzuki és az Opel is.


HDI - High pressure Direct Injection, nagy nyomású közvetlen befecskendezés. A PSA-konszern fejlesztése, a Ford is használja TDCI néven.


Kb ugyanolyan a kettő, nagy figyelmet kell mindkét esetben szentelni a használati módjára és karbantartására mert könnyen megbosszulja magát.

2014. júl. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. júl. 12. 18:39
 3/7 anonim ***** válasza:
A különbség csak annyi, ahogy írták is, hogy más a gyártó és más fantázianévvel látták el ugyan azt a technikát. Mindkettő ugyan az a CR-dízel rendszer.
2014. júl. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A TDCI és HDi ugyanaz lenne? Ez érdekes, nem tudtam, már megérte fenn maradni. És nem ironikusan mondom, tényleg nem tudtam eddig.

bocs az offért

2014. júl. 13. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 VarMa ***** válasza:

A HDi-t nem csak a ford, hanem a volvo, suzuki es meg volt egy gyarto de nem jut eszembe aki hasznalta...

A volvo vitte az 1.6 es 2.0-as dizeleket, a suzuki csak az 1.6-ost es ment az SX4-be, a kisebb modellekbe(wagonr. ignis, swift) pedig a fiat JTD-et...

A ford az 1.4 es 1.6-osokat vette, a 2.0 sajat fejlesztese volt es a TDCi neven fut...

2014. júl. 13. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, ezt én se tudtam. Köszönjük az infot.


Még annyit hozzátennék a témához, hogy az Opelekben a Fiat 1.3-as és 1.9-es JTD-i futnak CDTI néven.

De van az 1.7CDTI, ez meg az Isuzu továbbfejlesztés.

2014. júl. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért csodálkoztam, aszittem a 2.0 diesel is közös a fordnál és pözsónál, mert elég más a hangjuk és karakterisztikájuk is. Bár mind a 2 elég jó, én jobban szeretem az 1.9CDTI-t, főleg a 150 lovasat :D
2014. júl. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!