Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Így kopott le a gumim. Szerint...

Iceman555 kérdése:

Így kopott le a gumim. Szerintetek jó még?

Figyelt kérdés
[link]

2014. júl. 10. 23:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A gumi oldalfala beleér a kasztniba, nem nagy ez a kerék oda?
2014. júl. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem vettem észre, csak ma a rendőr megállított és elkezdte nekem mondani, hogy ez veszélyes így...de szerintem meg semmi baja
2014. júl. 10. 23:29
 3/14 A kérdező kommentje:
Kicsit meg van kopva az oldal és ennyi, de a profil jó
2014. júl. 10. 23:29
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem a kerék mérete ott a baj, hanem az ültetés. Biztonsági szempontból szerintem nem befolyásol semmit, de egyrészt csúnya, másrészt miért jó?
2014. júl. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én így kaptam az autót, csak a rendőr megakarta magyarázni, hogy ez veszélyes, mivel gyengült a gumi oldalfala...aztán megbírságolt. De akkor sem hiszem, hogy ettől még rossz lenne a gumi...Szerintetek?
2014. júl. 10. 23:36
 6/14 anonim ***** válasza:

A guminak nem lett baja. Egyébként a felni a gond, ez 5-ös BMW-re való. A felniknek van egy úgynevezett ET száma, ez fejezi ki, hogy a felfogatása mennyire van eltolva a középvonaltól. Minél kisebb az ET szám, a felni annál kijjebb lóg. A 3-as BMW-k ET száma 35-47 körül mozog, az 5-ösöké 15-20 körül szokott lenni. Ezért ha 5-ös BMW-ről való felnit raksz be, a felni nagyon kilóg, ezért beleér a sárvédőívbe a gumi.

A megoldás: Cseréld le a felnit egy olyanra, ami erre az autóra való. Egyébként tipikus hiba BMW-seknél, csak van aki direkt csinálja, mert jól néz ki. Ezért ki szokták görgőzni az íveket, hogy elférjen. De ezt inkább nem ajánlom.

2014. júl. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem volt igaza? Mert nekem folyamatosan ezt az oldalfal gyengülést mondta, hogy baleset veszélyes...aztán úgy gondoltam holnap megyek be a kapitányságra és szeretnék valami tényszerű dolgot az orra alá dugni, hogy kiokosítsam, de a google barátom nem igazán segítőkész. Tudnál valamilyen linket küldeni, a gumikkal kapcsolatban?
2014. júl. 10. 23:59
 8/14 A kérdező kommentje:
persze csak azért, hogy bebizonyítsam az igazam
2014. júl. 11. 00:00
 9/14 anonim ***** válasza:

Milyen igazadat akarod bizonyítani? Láthatóan beleér a gumi a sárvédő ívbe, és az koptatja, ha pedig kopik az oldalfal gyengül a gumi! Itt most nem ennek a mértékéről van szó, hanem a tényről, hogy igenis kikezdte a gumidat a sárvédő!

Látod te is és látta a rendőr is. Megírta a csekket, te pedig aláírtad és elismerted a szabálysértést. Égetni akarod magad bent a yardon? Ha egyáltalán meghallgat valaki, mert panasszal élhetsz az intézkedés ellen, de ezt írásban kell megtenni.


Szerintem.

2014. júl. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni bebizonyítani az igazad. Azt tudod csinálni, hogy veszel rávaló felnit, és úgy rakod fel a gumit, hogy ez a fele befelé legyen, ha a mintázat ezt engedi. Így elkerülheted, hogy legközelebb is megbüntessenek. Egyébként ha értett volna, lehet hogy rosszabbul jársz a felni miatt. Hozzáteszem, ez a felni azért sem jó, mert az agyátmérője is más, így ha nincs alatta tehermentesítő, a csavarok veszik fel a nyíróerőket, ami nem túl egészséges.
2014. júl. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!