Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Étolajjal hajtott dízelmotorok...

Étolajjal hajtott dízelmotorok szagát hogyan lehet megszűntetni?

Figyelt kérdés

katalizátor beépítése? vagy esetleg más megoldás?


Olyan mértékű szagtalanítás kellene, hogy a rendőr ne vegye észre.



2014. júl. 8. 20:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Láttam egyszer egy elfűrészelt kipufogót, és abban a katalizátor vörösen izzott, és elvileg elégetett minden káros anyagot, meg megtisztította a kipufogógázt. Az étolajszagot elveszi szerintetek?
2014. júl. 8. 20:48
 2/10 Zebra3328 ***** válasza:
35%
Az étolaj és a gázolaj ára között nincs valami nagy különbség. Annyi semmiképpen, hogy kiadjon egy sor porlasztócsúcs cserét+adagolófelújítást+sokkal gyakoribb motorolajcserét. Nem én találtam ki, anno a Mercedes, a MAN és a DAF vizsgálta a nagy teherautóik biodízellel való használhatóságát.
2014. júl. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, mi ilyen kis buták vagyunk.

Ha betörnek hozzád, és elviszik a műszaki cikkeidet, azt fogod mondani, hogy nem nagy ügy, csak a tévé, hifi meg a számítógép beszerzési áron ment el...?


Sütőolajjal jársz - szaga van. Gázolajjal jársz - nincs szaga.


Másrészt, ha kekeckedni kezdesz a randőrrel emiatt, nagyon megszivathat. Étolajjal járni jövedéki bűncselekmény. Ilyen esetekben akár az elkövetéshez használt gépjárművet el is kobozhatják. Nem kamu, most olvasok egy ombudsmani jelentést egy ilyen eset kapcsán, csak ott nem étolaj, hanem cigi volt a jövedéki bűncselekmény tárgya.


Szerinted bennem nem merült fel, hogy simán vehetnék a Hungranától ipari etanolt hordóban olcsón, utánfutón hazahoznám, aztán az E85-re átállított kocsival vígan eljárnék vele - adómentesen. De a fenti okok miatt nem teszem.

2014. júl. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
úgy hogy nem öntöd bele.
2014. júl. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#3 - Miért??? A hungrananál annyira olcsó egy liter szesz? :O
2014. júl. 9. 11:36
 6/10 anonim ***** válasza:

#4! én is ezt mondtam csak a gyökerek kitöröltették...

meg még más is mondta

2014. júl. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 4165 ***** válasza:

Szerintem ez olyan, mint az lpg. Összeségében ugyanott vagy csak apránként fizeted ki, hanem egyszerre kell néha nagyobbakat.

+ jövedéki csalás. Továbbá a katalizátorokat a nagynyomású dízeleknél használták először. Az adagolós dízelekben "picit" másabb az égés. Tehát a te autódban eldugulna és csak bajt okozna.

2014. júl. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
na ezért gyűlöljük a szardízeleket
2014. júl. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vontass egy mobil lángosost magad után, amiben éppen sütnek! Jaaa! De akkor meg iparûzésit kell fizetni. Akkor vigyél magaddal egy pótkocsi trágyát! Vagy járj dögszállítóval!
2014. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A szagot sajnos nem lehet eltüntetni,kizárólag észterezéssel(glicerin kivonás),ez házilag elég macerás pancsolás.Keverd 50-50% ban gázolajjal,és adj hozzá 1:100 arányban szintetikus hígítót.Így csak közelrő érződik kissé

(kipuffhoz lehajolva)A rendőrnek egyébként semmi köze hozzá.(nem is foglalkoznak vele,van a családban rendőr)Az illetékes ezügyben a NAV.Általában személyautókkal sehol nem foglalkoznak.

2015. jan. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!