Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MZ TS 125 alkalmas ingázásra?

MZ TS 125 alkalmas ingázásra?

Figyelt kérdés

A munkahelyem 20km-re van, eddig 50-essel jártam be. Szintén munka miatt el kell utazzak hetente egyszer "jó messze" 160km-re. Eddig ezt vonattal tettem. A régi retro hangulatú motorok mindig is tetszettek. De azért olyan kéne, amihez még alkatrész is van, meg legyen olcsó is. Így jutott eszembe a kis MZ. Az eredeti elektromos rendszerét lecserélném egy VAPE gyártmányúra. Nem a gyújtás miatt, a világítás miatt: Lehet hozzá 150W-os generátort kapni (12V), és így beszerelhetnék egy erősebb (100W) halogén izzót. Ez azért fontos, mert sokszor indulnék hajnalban, illetve érkeznék este.


Szerintem a válasz igen, de nagyon szívesen meghallgatnám mások tapasztaltait.



2014. júl. 8. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Mechanikailag stabilnak mondható a kis TS, persze az eredeti gyújtása az egy sarkalatos pont. Másik ellensége a kínai alkatrész, különösen a dugattyú minősége az ami nem mindegy.
2014. júl. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A netet túrtam, és valahol azt olvastam, készült külső és belső szimmeringgel. (Belső szimmeringen azt értem, amikor a főtengely csapágy váltó olajban fut, külsőn amikor a főtengely csapágyat a keverék keni.)

Szerintem mindkét megoldás jó, de ha két egyébként azonos állapotú motor közül kellene válasszak, a külső szimmeringeset választanám.

Az lenne az exra kérdésem, hogy mikortól készültek a kis MZ-k külső szimmeringel?

2014. júl. 9. 11:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan, hogy 76-ban vagy 78-ban volt egy korszerűsítés amikor tűgörgős csapszeget kapott a kis TS blokk, lehet hogy akkor volt ez a váltás is.
2014. júl. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!