Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma csöngettek be cigányok,...

Ma csöngettek be cigányok, hogy: "tesó. Felni, hűtő, akku, vas? " Többi lent?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy nem ingyen kérték, hanem mondták, hogy megveszik. Ez, hogy éri meg nekik? Fizetnek érte, járják a falut a 430 Forintos benzinnel? Hogy lesz ebből haszon?
2014. júl. 8. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy lesz, hogy:

1. Alig fizetnek neked érte valamit,

2. Ahogy beengeded őket, a szeme egyből pásztázni kezdi a cuccokat az udvaron/garázsban, és ha lát valami érdekeset, vagy viszonylag sok értékes cuccot, akkor este, vagy máskor visszamegy érte.


A múltkor mondtam nekik, hogy kihozok vagy 50kg drótkerítést feltekerve, ingyen odaadom, ne félj, úgy nem kellett nekik.

2014. júl. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez üzleti titok volt tesvírem.

A rák egye ki a tüdődet, most nem fogok tudni okosba vasazni.

2014. júl. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kata kata ***** válasza:
100%

*Hogy lesz ebből haszon?*

Terepszemléből,felmérésből.

2014. júl. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor adj nekik valamit (el) ha azt amúgy is kidobnád a szemétre, rendes árat úgyse adnak érte. Én odaadtam nekik a roossz motorakksimat 200Ft-ért, de legalább nem kellett elvinnem MÉHbe, ami ugye költség és nem foglalta tovább a helyet a garázsban. Szóval ez nekik jelent valamiféle anyagi hasznot, neked nem fog.
2014. júl. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tőlem is szokták kérni az akksikat, mert néha felgyűlik pár mázsa. A legutóbb kérdeztem mennyit ad érte? Hát a kisebbekért 200,a nagyokért már 500 Ft-ot is adna! Mondtam nekik, hogy megkapják 100 Ft/kg áron. Mindenki jól jár, nekem nem kell becipelnem Csepelre, nekik meg így is megmarad 50-60 Ft kilónként. Azóta nem zaklatnak az akkumulátorokért!

:D


Egyébként a "tiszta" ólomért 6000, a tiszta rézért pedig valami 9000 Ft-ot adnak a telepen. De átveszik a szigetelt réz vezetéket is 250 Ft-körüli áron, meg se kell nyúzni!

2014. júl. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1, a gázolajat se veszik 430ért az is biztos: -nem fizetnek tankoláskor, lefejtik a munkagépekből,....

2, a méh-be legalább 3-4 szer annyit adnak neki érte...

3, körülnéznek és visszamennek lopni is...

2014. júl. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ez náluk így szokás, ilyen a fajtájuk...
2014. júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én már adtam el cigányoknak egy csomó vasat. Kipakoltam a sufnit és ami nem kellet eladtam nekik: rozsdás csöveket, lemezeket, lyukas lemezkazánt, stb-t.


Be a lakásba, garázsba soha nem engedtem őket. Az udvarra egy kupacba összedobáltam ami nem kell és kihívtam őket, mennyit adnak érte.


Viszont itt nagyon nagy különbségek vannak. Van akit kihívtam nézegette, azt mondta az egészért ad 3000Ft-ot. (Megjegyzem volt olyan, aki ennyit kínált és nem cigány volt, hanem egy fémfeldolgozó embere.)

Mivel több mint egy tonna vas volt, nem adtam oda, elzavartam, hívtam a következőt. Az is megnézte. Ez cigány volt. Kérdezte, hogy mennyit akarok érte. Mondtam neki, hogy 50.000Ft. Erre szó nélkül már vette is elő a köteg húszezrest a zsebéből és kezdte perkálni. De volt nála legalább kétszer ennyi is.

Kifizette, az emberei pedig már kezdték is feldobálni a cuccot a kisteherautóra.


Hogy éri meg nekik? Úgy hogy valamivel kevesebbet fizetnek érte mintha én elvinném a vastelepre. Nekem meg úgy éri meg hogy mire bérelnék egy teherautó még kevesebb is maradna a végére. Arról nem is beszélve, hogy akkor még nekem kéne vele dolgozni, föl-le rakodnom.


Egyébként több adag vashoz hívtam ugyan ezt a cigányt, és mindig rendesen fizetett. Sőt, ócska bútort, minden szir-szart vitettem már el vele.

2014. júl. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
jáj. most ha leírom a véleményem kitiltanak?
2014. júl. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!