Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Ignisbe utólag szerelhe...

Suzuki Ignisbe utólag szerelhető szervó?

Figyelt kérdés

8 éves Ignisben szeretnék, foglalkoznak ilyesmivel? Mennyibe kerülne körülbelül egy ilyen berendezés, beszerelés, hol érdemes? Suzuki szervízben?

Előre is köszönöm!


2014. júl. 5. 19:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
27%
Mivel úgy látom homlok mögött nem nagyon vagy erős így elmondom hogy ahol kivan hagyva neki a hely akkor az pótolható.Ha nem akkor komplikált.Amugy meg aztán milyen kábelköteg van egy szervó szivattyúnál?
2014. júl. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
89%

Kicsi fiam, lehülyézni otthon a mamát, ha hagyja, de nem engem.

Veled ellentétben én már láttam Ignis szervizkönyvet, vezetékezési rajzot, elektronikus egységek kapcsolását, csatlakozók pontos kiosztását.


Az hogy ki van hagyva a hely, csak azt jelenti, hogy egyféle kormányoszlop van az Ignishez. Tehát a szervótlanban is ott van a helye.

A motorvezérlő intéz mindent, többek között a szervó vezérlőáramkörrel is kommunikál. Gyújtás ráadásakor vissza is jelzi a műszerfalon sok más egyébbel együtt, hogy lecsekkolja a működőképességét (kivillan az ABS, immobolizer, meg minden egyébnek a visszajelzője, többek közt az elektromos kormányszervóé is). Ha ez a funkicó nincs benne a programjában, mert ez épp a szervótlan Ignishez való motorvezérlő, akkor nem tudom hogy fog kommunikálni a szervó vezérlővel, nem tudom mi fogja működtetni, de te biztos jobban tudod.

A kormányoszlopon van két nyomaték-érzékelő, ami a kormánykerékre ható erőt hivatott érzékelni (torziós elcsavarodást érzékeli). Sebességtől függő mértékben ad áramot a szervó motorjának, hogy nagy sebességnél ne legyen túl sok a rásegítés. Az elektromos kuplung csak akkor záródik, ha a rásegítő dolgozik, a szabadon visszaforgást már nem gátolja. De nem mennék bele a részletekbe, a szervizkönyben csak egy negyven oldalas fejezet foglalkozik csak a kormányszervóval.


Nem akartalak meggyőzni, kedves homlokban erős barátom, ne is adj igazat, mert nekem olyanom már van...

2014. júl. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Ne játszd már itt nekem a „Rodolfót”félig megszerzett tudásoddal felhalmozott össze-vissza kevert szakszavakkal meg utalásokkal.Milyen immobiliser visszajelző meg mit kavarsz itt a lecsóba.Meg szervizköny és estébé.A személyes anyámra történő célzásodra meg majd személyesen neked válaszolok.
2014. júl. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves kisfiam!


Ha halvány fogalmad sincs az autó elektronikájának működéséről, tényleg ne beszélj bele. Én tudom mit írtam. Neked láthatóan az egészről fogalmad sincs, de még halványan sem.

2014. júl. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Most olvasom csak végig a baromságaidat.

"Milyen kábelköteg van egy szervószivattyúnál?"

Tehát te még azt sem tudod, hogy az Ignisben elektromos szervó van a kormányoszop alatt, kábé feleakkora mint egy ablaktörlő motor. És van kábelkötege, mert vannak érzékelői. (a kormánykerék tengelyének torzulásaiból számítja ki a kormánykerékre ható erőt):

De nem akarom neked elmagyarázni, az előző hosszabb irományom befogadása is meghaladta a képességeidet....

2014. júl. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!