Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kicsit hozzáértő motorosok,...

Kicsit hozzáértő motorosok, melyiket ajánlanátok ezek közül?

Figyelt kérdés

Aprilia RS 125

Honda CBR 125R

vagy

Yamaha YZF R125


Igazából a Yamaha, és az Aprilia között vacillálok(Aprilia felé húz a szívem), de kíváncsi lennék hozzáértők véleményére is.

Melyiket ajánlanátok ? Hosszú életűek ezek a mocik ?



2014. júl. 5. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy 2T-t akarsz egy 4T-vel összehasonlítani. Almát körtével nem lehet.


A 2T rövid életű, erős, szervízigényes és undorító a hangja ( :) )

A 4T hosszú életű, tartós, szép a hangja, cserébe kb. fele annyi a teljesítménye adott típusnál.

2014. júl. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem a nagy kedvencem az aprilia, 2x olyan erős (ha nem többel) mint az alatta említett 4t gépek, ám mindennek megvan a maga előnye és hátránya. én 2t párti vagyok, szeretem a hangjukat, és a menettulajdonságát, az első típusu cbr 125 vicc, kisebb, és sztem sz*rabb mint egy jól tuningolt rs50 :D viszont az rs4 125, yzfr 125 nagyon megtetszett, ezekre simán elcserélnék egy 125 2t-t
2014. júl. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2014. júl. 5. 21:25
 4/7 A kérdező kommentje:
Egy Aprilia átlagos élettartama kb. hány km ? És egy Yamaha-é ?
2014. júl. 5. 21:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nagyban függ a használattól.


2T 20-50e km.

4T 40-80e km.


Természetesen generálig.

2014. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor 'kissrác' voltam én is dilemmáztam...a kétütemű nem bír sokat meg JÚJ a négyütemű megbízható és HŰŰŰ....a visszatekintés 10év távlatából : nyugodtan vegyed meg az Apriliát...úgy megy, hogy állva hagysz minden autót és a motorok felét is....egy 125 köbcentis motort nem fogsz 1-2 évnél tovább használni mert megunod ( hidd el..) mikor szeretnél nagyobbat venni, ez még működni fog, hogy el tudd adni. Ennyi! :) széles utat, gumifákat ! üdv,Gé
2014. júl. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Japán motor= hosszú élettartam, alap váz, alap futómű, ráülsz és mész vele, viszont nincs benne erő és nem ad maradandó élményt. Olcsó hozzá az alkatrész, nem kell 10000 km után generál, nem eszik annyi benzint.


Olasz motor= hatalmas erő, rendkívül kiforrot váz és futómű, kiváló menetteljesítmény, maradandó élményt ad. Szervízigényesebb, drágább alkatrész ellátás, magasabb fogyasztás viszont a kategóriájában egyeduralkodó és a 250-es 4T-s motorokat reggelire megeszi. Egy RS 125-re nem unsz rá olyan hamar mert mindig tud újat mutatni, még tapasztalt motorosoknak is.


Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, te dönts el hogy a teljesítmény számít mert repeszteni akarsz vele, vagy az hogy keveset egyen és hogy ne kelljen 10 000 km után felujítani.

2015. jan. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!