Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Indítózásnál ki kell kuplungol...

Indítózásnál ki kell kuplungolni, ezt tudom. Az üzemi féket sem ajánlott nyomni?

Figyelt kérdés

Ugye ha benyomom a kuplungot nem tekeri feleslegesen a váltót az önindító. Kisebb megterhelés. Ez világos.

Az üzemi féket sem ajánlott nyomni ilyenkor? Az is + energia befektetés?

Csak, mert én nem szoktam kéziféket használni, és indítózásnál automatikusan nyomom a féket meg a kuplungot.


2014. júl. 3. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Annyiban van jelentősége, hogy a féklámpa világít ha nyomod a féket és az akkunak ad egy + terhet. A kéziféket meg azért érdemes használni, mert ha van egy kis lejtő nehogy elguruljon az autó, ha meg elfelejted sebességbe hagyni akkor főleg.
2014. júl. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mindig sebességben hagyom. :)

A fékrásegítés nem vesz el plusz energiát?

2014. júl. 3. 22:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kötelező kuplungolni. Télen kell, hogy az amúgy se tip-top akksi könnyebben indítsa a motort -tekerje az indítómotort-, és ne kelljen átforgatnia az olajat.

Lehet én értelmeztem félre a te értelmezésed, de a fék a kerekekre van hatással, a motorral és a váltóval semmilyen kapcsolatban nem áll. Én mondjuk kéziféket nem használok, mert folyton elfelejtem kiengedni elindulás előtt, ezért csak sebességben hagyom. Attól függ a fékhasználat indítás közben, hogy az autó gurul-e vagy sem.

2014. júl. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az üzemi féket csak akkor kell nyomni, ha kuplungolásnál elkezd gurulni az autó. Én mondjuk megszokásból nyomom féket, amikor automata váltós kocsim volt akkor máskülönben nem lehetett beindítani a motort.
2014. júl. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sosem szoktam a féket nyomni indítózás közben. Ellenben a kéziféket mindig behúzom, ha leállítom a kocsit. Nem is tudatosan csinálom szinte, hanem automatikusan elállítás, kézifék behúzás. biztonsági öv kicsatolás. Nekem ez így megy.

Szerintem nem csak dísznek van az autón a kézi (rögzítő) fék.

Behúzva felejteni pedig nem tudom, mert fénnyel és hangjelzéssel is jelez, ha behúzott kézifékkel indulnék el. De azt amúgy is észre venném ha be lenne húzva.

2014. júl. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: Nekem akkor ugrik be hogy behúzva hagytam, amikor nem megy a kocsi, elkezd csipogni meg villogni, hogy te barom megint behúzva hagytad a kézit.. Inkább nem húzgálom sík úton.
2014. júl. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!