Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak ha van egy...

Jozsimson kérdése:

Mit csináljak ha van egy yamaha yz 85 ösöm de nincs jogsim?

Figyelt kérdés
Ez úgy néz ki hogy 85 ccm es a moci krosz 36 ló minden van csak a motornak nincsenek papírjai nekemmeg jogsim és kb 500 m kéne tolnom hogy faluvégen legyek (ott nincs rendőr gondolom észerű) és sok barátom mondja hogy sisak és nyugottan végig jöhetek de én attól félek hogy egyszer arra járnak és eltiltanak,megbüntetnek...stb. És mit csináljak letoljam mert után futó nincs.(a rendőrök általába a bejárati úton vannak meg a c...gányok is onnan hozák mindig a lopott fát ez szól a lemenetel mellet) Választ előre kösz.

2014. júl. 1. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha látszik rajta hogy a motorja nem több 50cm3-nél, nyugodtan használd. ha megállítanak, határozottan mond el, hogy ez bizony egy Yamaha yz50-es. ha van a motoron bármilyen 85-ös szám, szedd le. De csak akkor csináld, ha tényleg ráfogható külsőleg hogy 50-es és hihető annak, aki nem ért hozzá. Én már 15 éve használok gond nélkül 125cm3-es robogót a városban, sosemm volt gondom ha megállítottak. Persze ehhez normálisan kell közlekedni.
2014. júl. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1: Motorkerékpáron lakott területen belül, jó látási viszonyok mellett is kötelező a tompított fényszóró és a helyzetjelző használata.

Te ezen ezt hogy tervezed?


Aztán még ott van a nem megfelelő zajszint, a jogsi és biztosítás hiánya...



És ugye azt tudod hogy ezt csak közforgalomtól elzárt magánterületen, a terület tulajdonosának engedélyével használhatnád legálisan?

Csak azért hogy ha esetleg földúton megállít a rendőr akkor ne ide gyere háborogni.


Egyébként ha nem lenne hangos, és lenne rajta normális, gyárinak kinéző első és hátsó lámpa, meg persze biztosítás és jogsi akkor aligha tűnne fel az a pár + ccm.

2014. júl. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat anyit még ki hagytam hogy a faluvég=erdő+egy nagy mező a tulajdonosa ismerős és tudja hogy szoktunk ott járkálni. Ja és az elsőhöz ezt már terveztem és át van matricázva szóval köszi lámpa fejidomot meg szerzek. Köszi a válaszokat.
2014. júl. 2. 18:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól hogy a tulaj tud róla az még nincs közforgalomtól elzárva. Tehát nem legális.


Fejidommal még sokra nem mész. Ugyan is a lámpáknak szufla is kell valahonnan. Cross motorokba pedig nem szoktak semmilyen világító és töltő berendezést pakolni. Tehát a gyújtást is át kell alakítani, át kell kábelezni az egész gépet...


És amit még nem írtam. Cross motorok üzemórásak.

Szóval lehet jobban járnál ha lecserélnéd egy endúróra.

2014. júl. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!