Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért áll meg a motorom 50...

Mért áll meg a motorom 50 km/h felett?

Figyelt kérdés
Van egy Peugeot Vivacity 100-asom, amiben nem rég elszabadult a két zégergyűrű és egy kicsit rendezkedett bent a hengerben. Henger fel lett furatva, valamint kapott egy új dugattyú készletet. Kb. 300 km-t raktam már bele összerakás óta, de nem tudok 50 km/h-nál gyorsabban menni, mert amint ezt a bűvös sebességet átlépem és haladok vele kb. fél percet, egyszercsak megáll a motor. Ha félreállok és egyből indítom, pöcc-röff beindul. A karbiban a tűt feljebb tettem, gondoltam hátha az a baj, de ez sem segített. Hangja ugyanolyan, mint a zégeres eset előtt, semmi elváltozást nem tapasztaltam, anno tudtam akár 100-al is repeszteni. Mi lehet a baj?

2014. jún. 26. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
A dugattyú lett más benne. Ezért megkérdezem, pontosan ugyanolyan a dugattyú mint a régi volt? Persze az átmérő kivételével. Mert számít a dugattyúnak az úgynevezett szoknyája is, vagyis a csapszeg alatti rész mérete, ahogy a csapszeg feletti rész mérete is, mivel átömlőréseket vezérelnek. A porlasztó tűjét ne tedd máshova, ha a fúrás előtt vitte a 100-at abban a helyzetében. Mihez nyúltak még a szervizben?
2014. jún. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hirtelen áll le, mintha levennéd a gyújtást, vagy akadozik, fullad és utána áll meg?
2014. jún. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A hengerfej tömítés megadta magát és fals levegőt kap.
2014. jún. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
300 km van még benne, de te már 50 felett nyomod neki. Na ez itt a baj.
2014. jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ugyanolyan a dugattyú, csak az átmérője változott. Nem volt szervizben, én raktam össze.


A hengerfejtömítés egy kis lemez, lehet cserélni kéne?


Néha meg kell rángatni a szarvát, mert ha sokáig lassan megyek vele csak ellustul. Nem azt mondom, hogy mindig, csak néha

2014. jún. 27. 12:06
 6/8 A kérdező kommentje:
Hirtelen áll le, kisebb fémes hanggal.
2014. jún. 27. 12:07
 7/8 anonim ***** válasza:

A hengerfej tömítésnek ehhez semmi köze, az hidegen is kifújna jellegzetes hang kiséretében.


A fémes hang megszorulást jelezhet! Túlmelegszik, megragad, majd visszahűl és megint jó.


De csak szerintem.

2014. jún. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De olyan hamar lehűlne? Kb. 5 mp amíg megállok, ráindítok és beindul probléma nélkül.
2014. jún. 28. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!