Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2004 Mercedes C180 riasztó...

2004 Mercedes C180 riasztó probléma?

Figyelt kérdés
Tegnapelött egyszercsak el kezdett szólni az autó riasztója menet közben(!) minden előjel nélkül.Először el sem hittem, hogy az én kocsim szól de nagyon úgy hangzott (semmi más jelét nem mutatta a riasztásnak,csak a hang szólt).Mindez körülbelül fél percig tartott utána magától abbahagyta.Ma ugyanezt produkálta,csak nem kezdett el rendesen szólni,mintha 1 másodpercig elindulna és utána abbahagyná,majd ugyanezt többször is megismmételte.Közte egy recsegő hangot lehet hallani a kocsiból(hangszoróból?).Igazából eddig azt sem tudtam, hogy van riasztó a kocsiban (nemrég óta használom én) és a probléma miértjét sem értem.Józan paraszti ésszel arra gondoltam, hogy valahol egyszerűen kiszerelik a riasztó hangszóróját és akkor megszűnik a probléma.A riasztó komplett javítására most nem szívesen költenék,lévén, hogy eddig sem használtam.Esetleg valami tipp,hogy mi lehet a baj, hova vigyem el?Mennyibe fog ez kerülni?

2014. jún. 17. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Várjál amíg szervizelni kell a kocsit. Olajcsere vagy ilyesmi. Aztán ha már ott vagy, mondd meg a szerelőnek, hogy kapja már ki legyen kedves a riasztó biztosítékát. :D Akkor olyan lesz mintha nem is lenne benne. Esetleg kérdezz meg valakit, hogy melyik az, hogy te is ki tudd szedni.
2014. jún. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyébként itt nálunk egy 40 körüli nő Peugeot 206 CC cabrio-ja csinálta azt, hogy leparkolt vele valamikor, majd szintén valamikor egyszercsak bekapcsolt a riasztó... Megérzett valamit. Repülő vagy a fene tudja. Vagy csak úgy. Aztán szólt-szólt-szólt-szólt.... Egész éjjel.. Kora délután kezdte, másnap délelőtt már csak villogott. Még szerencse, hogy normális környék, senki nem rongálta meg az autót. A nő valahol elvolt, nem is vette észre. Másnap ott szarakodtak a kocsival... De máskor is láttam már, szintén nálunk, hogy már csapkodták az autót, de csak nem akart kussolni. Szóval előfordul... Amúgy épp az ilyenek miatt nem kéne nekem soha riasztó az autómba. Úgyis csak akkor szólal meg mikor már megtörtént a baj, akkor meg már mindegy.. Ha meg elakarja lopni, nem csak feltörni valaki, az meg ért hozzá és egy pillanat alatt kikapja a biztosítékot.
2014. jún. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nem hiszem,hogy az érzékelő szart volna be,hisz nem maga a riasztó rendszer indul be(nem villognak az indexek pl) hanem csak a hang,ráadásul akkor amikor már benne ülök és jár a motor
2014. jún. 17. 23:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!