Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiatalok körében (főleg...

Fiatalok körében (főleg vidéken) miért "kizárólagos" hogy csakis német autót szabad venni?

Figyelt kérdés

Kisebb településen lakom, itt és a környéken a 20-25 év körüliek nagyjából 99%-ban német autót vesznek, ebből 95% VW vagy Audi. Mintha nem is létezne más autó a földön. Szinte istenként tisztelik őket komolyan.

Én meg "eretnek"-ként vettem egy Mazda 6-ot, és persze jöttek a "ennyiért ilyen meg olyan Passatot lehet venni" megjegyzések.


Másutt is így megy ez? Olyan nehéz felfogni, hogy baromira nem akarok Passatot, mert rühellenék olyan autóval járni, amiből minden sarkon van 3? :D


2014. jún. 15. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember olyan autót keres ami nem túl elromlós, és ez a németekre tökéletesen illik. Persze a japánokra is, de azokhoz régebben elég drága volt az alkatrész.
2014. jún. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
A Mazda6 jobb választás volt, mint egy korábbi Passat. Kevesebb vele a macera. Nem mindenhol németautó mániások. Van ahol a Suzuki a népszerű és azok sorakoznak a házak előtt.
2014. jún. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb ilyen gyerek felvágásból veszi a Mercedest Bmw-t Audit.

Ilyenekkel jár majdnem mindegyik alvilágban az aki megengedheti magának a jót, el ne hidd már hogy azért veszik mert tudják milyen technika van a kocsikban meg műszakilag szarok vagy éppen kiválóak

2014. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Felénk is dúl a német autó mánia. Mindenki 2-es Golfot, Jettát, malac Passatot, 80-as Audit, vagy a jobbak első generációs A4-est vesznek maguknak. Akinek van bőséggel pénze, vagy apuci fizeti, az e36-os BMW-t vesz. Van néhány Hondás, azok még úgy ahogy meg vannak tűrve. Az olasz és a francia autókat viszont semmibe nem nézik.


Nem értem miért van ez a nagy német autó imádat. Az tény hogy elég strapabíróak, meg tényleg az én szememben is jó autók, de amikor fikázzák az összes többi autómárkát, ami nem német, vagy nem konszern, azt nem bírom megérteni.

Ha valaki tudja a választ, akkor jó lenne ha érthetően leírná, hogy miért fos minden, amit nem a precíz deutsch mesterek raktak össze.

2014. jún. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Személy szerint rühellem a tipikus németautós senkiket. Azthiszik, hogy menő, hogy megvesznek 1 10-15 éves prémium autót, de nemhiába olyan olcsóak. Gyárból megbízhatóak a német autók, de használtautó piacról németet semmi pénzért nem vennék.. Japán kocsinál jobban nemtudok mondani használtautóból, mert azzal gond biztos, hogy nem lesz rohadáson kívül, de az kezelhető, ha az ember törődik a kocsival.. Nem lesz olyan probléma vele, hogy ez elmegy, azt cserélni kell stb stb.. Mazda 6 az tökéletes választás.. Nekem BJ szériás 323-am van és eddig egyszer kellet elég sok elemet cserélni, mert elkezdett rohadni, de ezen kívül soha semmi gond nemvolt vele.

Soha a büdös életben nem vennék VW-t.. Audit még annyira se. Ha német akkor Porsche, vagy pár 3-as BMW-t talán, de azt is csak benzineset.

2014. jún. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, és tipikusan minden más autó csak rossz lehet.

Ebben az a poén, hogy ők folyamatosan költenek az autóikra, mindig van valami gond. De nem számít, mert a VW az mindenek felett ugye.

2014. jún. 15. 19:12
 7/9 anonim ***** válasza:

#5

Mindenki senki. Csak vannak senkibbek és kevésbé senkik. A Senkiség egy életforma, egy életfilozófia. Nem elég senkinek lenni, át is kell érezni. Stb stb stb stb stb...


A VW nem prémiumautó. Az Audi már olyasmi, A4 és attól fölfelé. Egy 10 éves A4-A8 Audi még bőven lehet akár újszerű állapotban is. Csakhogy ezek a lurkók inkább a már 3x összetört, kehes motorú legöregebb, már kiszolgált legolcsóbbat veszik meg. Egy ilyen 15-20 éves nagy német autó árából meg azért kijönne egy sokkal fiatalabb járgány is.

2014. jún. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
nalunk a golf3 tdi, meg a tragya 1.6d golf1-2 a meno, aki opellal vagy suzukival jar, az nem ember
2014. jún. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 VarMa ***** válasza:

Na igen ez nekem is feltunt, pedig mar 1 eve nem Magyarorszagon elek.

Otthon valami miatt a VW egy tul presztizselt auto lett, meglehetosen tularazva. Volt kozom nem egy tipusahoz, nem mondom hogy rossz, sot tetszett is, de semmivel sem jobb egy hasonlo koru,hasonlo felszereltsegu autotol.

Talan ezt a szintet ahol most tart a dizel motorjaiknak koszonhetik mert a PD korszak elott barmit belejuk lehetett onteni es megbizhatoan tettek a dolgukat es tuning szempontjabol sem volt utolso.

A fenntarthatosagat kicsit draganak talalom, de ez az en velemenyem...

Fura mert ahol most vagyok, itt a VW-t nagyon lehuzzak pedig a legkisebb motor itt az 1.8T (folyamatos hegerfej es turbo problemakkal), legendasan gyorsan pudvasodik le a belsejuk (5 eves korukra ha nem garazsba allnak a tetokarpit a fejtamlakig log, az ajtokarpit boritasok lehamlanak es az osszes letezo egyeb muanyag mar ragad)...

Folyamatos elektronikai hisztijei vannak (itt legalabb is),hogy az ujabb motorjairol is irjak 2.0 TFSi atlagosan 70-80e km-nel leterdel a kompresszor es mar az is nagy szo ha egyszerre csak 3 vagy 4 stabil hibakodja van az autonak...

Hogy itt mennyi a presztizse? A kia es a Hyundai alatt emlegetik...

Nekem itt volt Beetle-m es Jetta-m is, szerencsere nem sokaig...

2014. jún. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!