Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van valakinek Keeway viva 125...

Van valakinek Keeway viva 125 típusu robogója? Ha igen akkor nálatok sincs tőltése? Mi a megoldás milyen alkatrész kellene bele? Vagy kínaiak ennyit tuttak? Mindig vigyünk a hátunkon 1 akkutőltőt?

Figyelt kérdés

2014. jún. 14. 10:50
 1/9 kata kata ***** válasza:
Vagy a generátor,vagy a feszültségszabályzó a rossz.Vagy csak egy vezeték.Műszerrel ki kell mérni.
2014. jún. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia köszi válaszod. Nemtudom neked van-e ilyen mocid de az tény ezen generátornak nyoma sincs. Azmár a nagyobb mocikon van. Ezen valami mágneses cuccvan a főtengely végén forog talán 1 mágnes és van 1 állórész és ahogy a tekercsel kölcsönhatásba lép a mágnes valahogy így termelgeti az áramot. Valamennyi tőltéske van mert mértük a multiméterrel az akkut de ez semmi.
2014. jún. 14. 11:19
 3/9 kata kata ***** válasza:
Azt a töltőtekercset becézik generátornak.
2014. jún. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szia! Nem kötekedésből mondom de ez sajnos ilyen formában nem igaz. Azért nem mind1 hogy tőltőtekercsről beszélünk vagy generátorról. A kis motoroknál és azért ez is é még kicsikhez tartozik azért használnak tekercset mert amint tudjuk a generátórt igen nehéz hajtani. Ha ezen azlenne lehet 1-2 lovacskát evenne a mocitól. Megha így nevezel 1 tekercset hogy generátor akkor a régi emzéknél ottmeg dinamóvolt ami tőltött no evvel az erővel arra is mondhatnánk hogy generátór de azsem az. A dinamó szerintem erősebb áramot termel a tekercshez képest csak az is fordulaton termeli az igazi áramot.
2014. jún. 14. 12:15
 5/9 kata kata ***** válasza:
Ha rám hallgatsz annak nevezed aminek akarod!Evvel az erővel én már megoldottam volna a problémát.:( Ennyi.
2014. jún. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kínaiak ennyi ttuDtak!


Egyébként a többi robogón is ilyen megoldással állítják elő a töltő feszültséget, és azokban is működik, még a Piaggionál is, pedig az nem kínai!


[link]


Egy mérőműszer és 15 perc kell a hiba felderítéséhez.


Nekem...

:D

2014. jún. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*jav: tudtak
2014. jún. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves link küldő! Előszőr is köszönöm a linket. Igen írtam hogy sok robogónál ígyvan a dolog csak nemtudom ismered-e a vivát a lényeg itt minden akumulátorról megy. A gyujtás, lámpa, hűtőventilátor index szal minden. Ja és nincs berugó rajta. Ugye azért is kérdeztem hogy ennyit tudtak-e a kedves Kínai csávók mert 1 mágnesgyujtású robogón nemkell sok tőltés ott csak az önindító vesz fel nagyobb áramot. Ott a lámpa is világítótekercsről megy és nem az akkuról. De igen megnézzük hogy mi a probléma.
2014. jún. 14. 23:01
 9/9 A kérdező kommentje:
Nos képzeljétek megjavult a tőltés. Elvittük szerelőhöz és számomra eléggé megdöbbentő dologgal találtuk magunkat szembe: A feszkó szabi nem azvolt rajta ami erre való. Ugyanis a 4 lábas volt rajta ami a kicsikre való erre meg az 5 lábas. Ami volt az olajban müanyagdarabok az a kosár oldaláról leppatogó müanyagja volt de mondta a szerelő azért jó állapotban van és az állórészt nemkellett cserélni. Érdekes az új szabival van tőltés je je je!
2014. júl. 4. 11:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!