Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit javasoltok vezetésnél?

Mit javasoltok vezetésnél?

Figyelt kérdés

Üdv.

Járok B kat.-ra vezetni, már 16 órát levezettem, és 18.-án vizsga.

Van, mikor 1-2 hibával vezetem le a 3 órát, és van, amikor szinte 4-5 percenként beleszól az oktató mert olyan rosszul vezetek.

Veletek is volt ilyen? És ha vizsgán pont rosszul vezetek, akkor elbukom.

Azt vettem észre, hogy jobban megy a vezetés, ha nagy a forgalom.

Nálatok ez hogy van? Mit javasoltok?



2014. máj. 31. 01:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Valszeg azért megy jobban mert akkor látod a többiektől, hogy mit hogyan csinálj. Ebből nekem az szürődik le, hogy nem vagy még eléggé magabiztos a volán mögött és néha elgondolkodsz, hogy mit kéne tenni. :)
2014. máj. 31. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vizéli László ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak igaza lehet. Nekem olyan volt hogy a városi vezetésnél mindig hibátlanul ment, nem kellett vennem plusz órákat, de mikor jött a vizsga jött a vizsga stresz is és egy csomószor elvéreztem. 4. forgalmi vizsgára sikerült átmennem, akkor valamiért nem stresszeltem. 2006 óta vezetek balesetmentesen és büntetés nélkül.
2014. máj. 31. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát meglehetősen ellentmond a logikának az hogy nagy forgalomban jobban tudsz vezetni. Akkor ugyanis sokkal jobban meg kell osztani a figyelmedet, tehát nem marad annyi időd hogy végig gondold a szabályokat, meg hogy mikor melyiket kell alkalmazni. Persze, tudom, a gyakorlatban ez úgy néz ki hogy ha nagy a forgalom akkor együtt hömpölyög a "csorda" az úton ha valaki hibázik az nem tűnik fel annyira, meg lehet hogy a többi is ugyanazt követi el, mert a másiktól azt látja hogy... Ez pedig nem előnyös akkor ha vizsgázol, vagy éppen valamilyen malőr történik, mert hiába mondod azt hogy "dehát mások is ezt csinálják", mert ez a te felelősségedet nem csökkenti.

Na de hogy tanácsoljak is valamit. Ne kapkodj, vegyél fel egy nyugodt ritmust, akár magadban el is mondhatod hogy mit kell majd csinálnod a következő másodpercekben. Pl.: "Itt most be fogok fordulni jobbra, nézzük jön e valaki, kiteszem az indexet, visszaváltok kihúzódok jobbra, lelassítok, elengedem a gyalogost, váltó vissza egyesbe, és fordulhatok is."

Használd a perifériás látásodat, tehát ha nagy területet kell figyelemmel tartanod, akkor ne mozgasd a fejedet túl nagyokat. Próbáld ki. Ha mondjuk egy szűk kereszteződéshez érkezel, akkor szinte középre nézve egyszerre ellenőrizheted hogy jön e valami jobbról vagy balról. Ha valami gyanúsat érzékelsz valamelyik irányból akkor nézel csak oda. A sebességet és követési távolságot pedig úgy válaszd meg hogy minden reálisan várható helyzetre időben tudj reagálni. A rutint persze nem pótolja semmi.

2014. máj. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
KÖszönöm! Ment a zöld pacsi mindenkinek ! :)
2014. máj. 31. 10:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!