Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 20 éve csak francia autónk...

20 éve csak francia autónk van, és sose volt még gond egyikkel sem. Velem van a gond?

Figyelt kérdés

Másról sem szólnak a kérdések, fórumok, netes cikkek csak hogy a francia autók így meg úgy milyen rosszak folyamatosan bajuk van. Na ehhez képest a családom 20 éve kizárólag franciákat vesz, volt már Peugeot, Renault, Citroen, és soha semmi különösebb gond nem volt egyikkel sem, pedig mind megvolt 3-4 évig, évi 40-50e Km-t használtuk, és mindig használtan vettük.


Most ezek után még mindig higgyek a közvéleménynek, és vegyek 20-30%-al drágábban németet?


2014. máj. 30. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Valószínűleg mázlid van. Nekünk aki ismerősnek Citroenje van azzal az autóval mindig csak a baj van. Ha neked bejöttek nyilván vegyél olyat legközelebb is. Amúgy nem csak a németek jó autók, a japánok is eléggé azok és azok árban nem térnek el a franciáktól :)
2014. máj. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Miért kell a feszkót csinálni? Légy boldog hogy még nem volt vele semmi bajod. Nekünk volt pl citroen és nagyon rossz volt, de attól még nem mondom hogy ne vegyen senki azt. Egyszerűen legyél boldog az autóddal mint sokan mások. Nem kell ezt híresztelni és az elfogult ellenkezőket felbőszítni...
2014. máj. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Műszakilag jók ezek a francia autók. Sok ismerősömnek van és nincs velük több gondjuk mint más márkával. Szerintem valami lobbi híresztelhette el régen azt, hogy rosszak.

Kisebb problémák minden autókkal lehetnek. A német autós ismerősöknél olyanok szoktak lenni, hogy kapcsoló nem érintkezik, vagy egy érzékelő nem érzékel, vagy leég egy kis villanymotor, a franciákról is ugyanezeket hallom. Megy ez mindegyik, csak apróbb zavaró dolgok szoktak lenni. Vannak, akik a tökéleteset keresik, őket zavarni fogják az apró elromló dolgok is, de nekik soha semmi nem lesz elég jó.

2014. máj. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

Nekem rengeteg fajta autóm volt, igaz, nem vagyok már mai gyerek, de toronymagasan a legszarabbak az olasz autók, azok már kb a humor kategóriába tartoznak.

Főképp német autóim voltak, de néha vettem közéjük franciát is.

Tévedés ne essék, az újabb német autók is már nem olyanok, mint a régiek, de ez minden márkánál igaz. Valószínű akkor volt változás egyszerre valamilyen minőségbiztosítási rendszerben.

Én a 90-es évek előtt autókra esküszöm, csak hát azokból már megkíméltet találni képtelenség.

A 90 utániak elég furcsák már, megjelentek a műanyagok, törik, hajlik minden, vetemedik, sok az elektromos gubanc, szívatások.

Személy szerint azért is utáltam a francia autókat(pl peugeot) a hátsó torziós rugózás miatt, a vékony kaszni miatt, a könnyen törő műanyag elemek miatt. Viszont a rozsdát jól bírták. Már amelyik, volt pl galvanizált szétrohadt 405-ös pözsóm is.

Nos mindez pl egy Opelnél nincs, ott csak a kaszni savanyodik, de csak bizonyos helyeken.

ÉS totál igénytelen mindegyik, ha kicsit jobban vigyáz rá az ember, több százezret megbontás nélkül simán beléjük lehet rakni.

2014. máj. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem mindenki olyan autót vegyen ami tetszik és a pénztárcája megengedi. pl. ódákat zengenek a pdti motorokról hogy milyen jó. Én már hallottam olyat amelyiken 200000 körül már generálozni kellet a motort, de halottam már olyat is hogy dci motornál a hajtókar eltört. Sőt a Bmw e46 320d a vezérmű tengelyeket töri.Pedig az már egy bmw.
2014. máj. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Az Opeleknél is törik néha a vezérműtengely. A Mazdáknál meg több olyannal találkoztam, amelyben 100 000 km előtt már motort cseréltek. Ugyanez Hondánál is néhány esetben. A Toyoták közül pár szereti enni az olajat, nem csak az Opelek, amelyek között viszont láttam már olyat is ami nem fogyasztotta.

Minden gyártó autója ugyanúgy fémekből készül, eltérésekkel, de ugyanaz a technika. A beszállítók meg sok autógyártónál ugyanazok, legyen keleti, nyugati, francia, olasz.

Nem lehet ma már egyértelműen meghatározni, hogy egy autómárka pocsék lenne. Meg ugye modellfüggő is. A gyártók csak egy-egy modelljükkel kerülnek fel a megbízhatósági toplistára, olyan nincs, hogy minden autójuk ugyanolyan jó, vagy rossz. A francia autók sem olyan rosszak. Ha azok lennének, már csődbe mentek volna. Az olaszok is.

2014. máj. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

mert szarok. kivétel persze az elektronikájuk. na az világhírű....

az hogy te szerelmes vagy beléjük, az a te dolgod. ettől még nem vesszük be hogy mekkora király gépek. a kérdés meg enyhén provokáció.

2014. máj. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez olyan dolog, hogy mondják ezt sokan, de legtöbben csak tipikus magyar mentalitás... BMW-t azért szidják mert, hogy rákölti az ember a gatyáját, 20 év alatt érdekes nekem nem volt velük semmi gondom, de lehet nálam is gondok vannak.
2014. máj. 31. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vizéli László ***** válasza:
91%
Véleményem szerint minden használt autónál függ az hogy milyen körülmények közt használták előttetek. Aki nyüstölte és úgy adta el, a következő tulaj alighanem szívta a fogát sokszor, márkától független. Nekem az első autóm japán volt, és az egész egy nagy szívás. A motort teljesen fel kellett újítani ahogy hozzám került, és 5 évig állandóan költeni kellett rá hol ezt hol azt. Bár azt be tudom annak, hogy nem fiatalabb autóról volt szó, és sorba koptak el benne a dolgok amiket cserélgetni kellett. Biztos hogy jó helyről vásároltatok eddig autót. Maradjon is így és ne legyen gondotok vele bármilyen márkát és típust vásároltok.
2014. máj. 31. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Xsara picasso 1.6-unk van már régóta.

Kötelezőkön kívül nem kellett még bele semmi.. :)

Igaz normálisan hajtjuk, nem tapossuk ki a szemét is.

Lehet ez segít.

2014. máj. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!