Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek segítenének...

Szerintetek segítenének ekkora összeggel a szüleim, nagyszüleim autó vásárlásában?

Figyelt kérdés

200 ezer forinttal kéne kiegészíteniük az én összegemet.

Bele mennének-e szerintetek, érdemes-e, ill. kb milyen feltételekkel?


2014. máj. 26. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ésszerűen nem lenne a válasz - mert ha nem tudod összekapni az árát, akkor miből fogod fenntartani?


Ugye ha valami elromlik azt javítani kell. Úgy tartani autót, hogy egy ilyen javításnál várni kelljen amíg összejön rá a pénz bizony elég cinkes dolog.

Egyáltalán kell, feltétlen szükséged van arra az autóra, pl. munkába járáshoz kell, mert nincs busz?

2014. máj. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem érdemes így autót venni. Az átírásra elmegy olyan 60 ezer, meg még a biztosítás is negyedévre 4-6000 körül, teljesítményadó egy évre 5000, marad kb 130-150 ezer autót venni. És akkor még meg kell tankolni, szervizbe elvinni vásárlás után, ez kb még 30-50 ezret elvisz.

Marad kábé 100 ezred autóra, ennyiért meg max olyat találsz ami max egy évig kibírja nagyobb hiba nélkül (nagyobb hiba alatt azt értem hogy kuka az autó). És akkor az előjövő kisebb hibák még nem is voltak javítva.


Egy autót fenn is kell tartani, és ez az amit sokan nem tudnak felmérni.

2014. máj. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
van olnzem, ez csak benzinre kéne majd, átírásra, meg hazahozni, kozmetika, stb. ez a kisebb része az összegnek
2014. máj. 26. 11:12
 4/8 A kérdező kommentje:
1,1-em van, de 1,3 lesz mire le van papírozva a nevemre.
2014. máj. 26. 11:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha benzinre úgy kell pénzt kérned, akkor minek akarsz autót?


Én is ki tudnám gazdálkodni egy új autó árát, beleférne a keretbe, de aztán amikor ki kell fizetni egy márkaszerviz árait, akkor néznék csúnyán, hogy miért vesznek el tőlem ennyi pénzt...

Ha nincs pénz ne vegyél autót. Ha van pénz, akkor meg olyat vegyél, aminek az ára bőven belefér a keretbe a szükséges dolgokkal-munkákkal (eredetvizsga, átírás, biztosítás, olajcsere, esetleg szíjak vagy egyéb szükséges javításokkal együtt) is.


Magyarul: addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér. Különben ráfázol és nézegetheted az autót az udvaron, mert valami hiba miatt - aminek a javítására nem telik - majd ott pihenni.


Gondolom 17-18 éves lehetsz: én is meg voltam veszve a saját autóért akkor, de utólag látva gazdaságilag sokkal jobb döntés volt kihagyni az akkori álomautót, az ezerkettes kombit.

2014. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kata kata ***** válasza:
Ezt a kérdést tedd fel a szüleidnek is.És egyből megkapod rá a választ.
2014. máj. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Te tudod milyen viszonyba vagy a szüleiddel és milyen az anyagi helyzetük!


Nekem nem lett volna képem tőlük tarhálni, az biztos.

Én 17 évesen tettel le a jogsik. Aztán egyetmre mentem, állast kerestem, majd dolgoztam egy-két évig mire össze tudtam szedni egy kis pénzt, amiből tudtam autót venni. 1,5M-ért vettem az autót úgy hogy nem nulláztam le vele teljesen a bankszámlámat.

Tudtam volna jobbat, fiatalabbat is venni, de nem lett volna bőr a képemen a szüleimet pumpolni, hogy tankolják már meg nekem az autómat, mert nekem akkor nem marad kenyérre se.

2014. máj. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Agent K-val értek egyet :)
2014. máj. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!