Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem baj ha 50 ccm-es endurom...

Nem baj ha 50 ccm-es endurom nagyon hangos?

Figyelt kérdés

2014. máj. 25. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Mármint kinek?

Ha nem azért, mert kifúj valahol vagy el van repedve a kipufogó, akkor a motornak nem baj.

Neked sem tesz nagyon jót (a füleidnek), de te tudod.

A baj ott kezdődik, ha lakott területen belül motorozol vele oda-vissza egész délután és zavarsz vele mindenkit.

2014. máj. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
nekem nem. csak a rendőrnek meg a jóakaró nyugdíjasnak aki a küllőd közé bebäsz egy darab betonvasat mikor elmész előtte :D
2014. máj. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, főleg a másodiknak nagyon kedves vagy!
2014. máj. 25. 19:00
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 nem mond ám hülyeséget... Ha tényleg annyira hangos előbb-utóbb valaki majd keresztbe fog tenni.

Én is motorozom jópár (kb. 10) éve, de megértem azokat akiknek elborul az agyuk. Egy kollégám a falujuk szélén lakik, az utcájukban rodeóznak a 14-15 évesek az ötvenes endurókkal - ő egy szép napon megunta, rákötötte az összes otthon lévő slagot a veteményes öntözésére használt nagy szivattyúra, kihúzta a slagot az utcára és minden előttük elmenő gyereket arconveretett a kútvízzel.

Ez egy viszonylag finom megoldás, a lapátnyél/betonvas/seprű és társaik veszélyesebbek.


Egyébként eddig kimaradt a válaszainkból: van maximális decibel meghatározva az ún. "elhaladási zaj"-ra, ha azt meghaladod elvileg megbüntethetnének. De eddig én még csak a környékbeli nagyvárosban (Győr) láttam olyat, hogy a motorosrendőr kiintette a robogósokat-motorosat a forgalomból és bevezette őket a rendőrkapitányság udvarára, ahol az NKH munkatársai mérték a hangerőt és ellenőrizték a műszaki állapotot.

2014. máj. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!