Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A4 1.9 pd tdi 2002-es...

Audi A4 1.9 pd tdi 2002-es évjáratnál mikre kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék hogy az említett autónál mikre kell odafigyelni? esetleg vásárlás után mik azok az alkatrészek amiket feltétlen ki kell cserélni illetve amik elromolhatnak?

2014. máj. 25. 16:04
 1/3 higherrr válasza:

Ha már mindenképpen PDTDI-re esik a választás TDI helyett, akkor azt figyelembe kell venni, hogy az a két plusz betű sokkal drágább javítási költségeket vonzhat magával. Így érdemes lenne a magasnyomású befecskendezés alkatrészeinek állapotáról többet megtudni. A másik mumus a kettőstömegű lendkerék...én megmondom őszintén, hogy vételkor ezt rögtön kicseréltettem, mert tudtam, hogy nem csak 1-2 ezer kilométert futott, a kuplung amúgy is csereérett volt...Tehát egyébként is számoltam vele, és a kuplunggal együtt szettben olcsóbb is volt, mint ha külön-külön vettem volna meg, valamint egyszer kellett a munkadíjat is kifizetni. Nem mondom, hogy tegyen így mindenki, de én nyugodtabban alszok, hogy kisebb eséllyel jön velem szembe egy 150+ ezres kiadás váratlanul...

Turbó állapotát is érdemes felmérni, esetleg egy megelőző karbantartás jellegű tisztítás ráférhet, szintén csak a nyugalom jegyében. Egyébként általában nincsenek rossz véleménnyel az emberek erről a motorról, a 2.0PDTDI rosszabb hírű motor.

Ezeken felül a futómű és a fékek átnézetése létfontosságú.

Vezérlést, fékfolyadékot, olajakat, szűrőket akkor is cserélném, ha megesküdtek rá, hogy épp most cserélték egy-két napja.

Egy klímatisztítás-fertőtlenítés is rajta lenne a listámon.

A fentiek nem kis tételek külön-külön sem, de én személy szerint így mernék nekivágni hosszabb utaknak a gondtalan autókázás jegyében.

2014. máj. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ!
2014. máj. 27. 13:00
 3/3 anonim válasza:
A lényeget leírták, csak annyit még, hogy általánosságban jó kocsi, jó konstrukció.
2014. jún. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!