Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Győri Audiban mennyi?

Győri Audiban mennyi?

Figyelt kérdés
Győri Audiban egy összeszerelő munkásnak mennyi a fizetése átlagosan?

2014. máj. 16. 05:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Ilyeneket nem lehet kiírni nyilvánosan te buta.
2014. máj. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Első, miért ne lehetne kiírni?

A buta jelzőt akaszd a nyakadba, téged illett! :-P

2014. máj. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Már hogyne lehetne kiírni. Én most meg is teszem.


Kérdező, Győrben az AUDI-nál 2féle "összeszerelő" van, Jármű-összeszerelő (aki a félkész járművekre pakolja fel egy szalagon az alkatrészeket) meg Gyártósori Összeszerelő (aki konkrétan az alkatrészeket szereli össze. Mindkét állástípus petöltéséhez szakmunkás bizonyítvány szükséges, meg a győri AUDI tanodájában asszem 2 hónap eltöltése, ami alatt a konkrét munkafolyamatra kiképeznek. A kereset 150 körül van bruttóban, szakmunkásként. + cafeteria.


Ellenben: ha most megnézed a weboldalt,

[link]

azt fogod látni, hogy az ~50 szabad helyből 40 mérnöki, 7-8 gazdasági felsőfokú fégzettséget igénylő hely. Tehát jelenleg -és az utóbbi 5 évben végig- nem szakmunkásból, hanem diplomás, végzett emberből van hiány. Tehát a bekerülési esélyeid elég soványak. Persze ne add fel, egyáltalán nem rossz munkahely.

2014. máj. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"Az üzenet küldője: szántóvető

Az üzenet címzettje: Ismeretlen válaszoló

Az elküldés időpontja: ma 08:26

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Győri Audiban mennyi?

"Már hogyne lehetne kiírni. Én most meg is teszem. Kérdező, Győrben az AUDI-nál 2féle "összeszerelő" van, Jármű-összeszerelő (aki a félkész.."

Az üzenet szövege: bruttó 500 euro/hó????ez vicc akart lenni?ez rabszolgasors ha igaz lenne.hogyhogy nem sztrájkoltak?egyáltalán hogy találtak munkásokat?"


Kaptam egy ilyen privát levelet, amit most közzé tennék.


Nem, kedves szántóvető, nem vicc. Szerinted miért éri meg az AUDI-nak, a Mercedesnek, az Opelnek meg a Szuzukinak Mo.-on telepíteni gyárakat? Mert itthon bizony nem kell annyit kifizetni a munkásnak, mint Németországban/Japánban. Így működik a vállalati gazdaságtan. Ha 300 000 ft-os nettókat adnának kézhez a szakmunkásnak, akkor bizony akár otthon is maradhatnának, nem érné meg ide költözni.

Csak azt nem értem, hogy honnan az a városi legenda, hogy az AUDI-s szakmunkást sz.arrá fizetik? Létbiztonság van, valóban, hiszen nem rugdossák ki őket ok nélkül, mint a kisebb magyar cégek. Van vonzó bruttó is, mert a szakmunkások egymás között a 105e forintos nettójukat 160e-ként emlegetik (ami a bruttójuk). Tehát lehet ám azt mondani, hogy 160-at keresek, ami egész vonzóan hangzik szakmunkásként. Ennyi igaz az AUDI-s legendából, azt senki ne higgye, hogy itt elvtelenül, eszméletlenül nagy összegekkel fizetik meg a szakmunkást. Merthogy nem.

Ez a helyzet amúgy a többi itthoni német autógyárnál, de a Szuzukinál is.

2014. máj. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Amit még nem írtam le: én Bsc-s villamosmérnökként dolgoztam 2 évig a győri AUDI-nál, nekem diplomásként 240 volt a nettóm, valami 370 bruttóval, de mi annak idején, pályakezdőként kaptunk az állambácsitól valami adókedvezményt, ez jelentett pár ezer forintot még pluszban. Teljesen reális bér volt ez akkor, egy pályakezdőnek. Azóta elmentem onnan, találtam jobbat. Munkatapasztalatot szerezni, meg összegyűjteni a lakásomra kiváló volt.
2014. máj. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25%

#3 - részben igazad van. Fémipari, fényező, járműszerelő végzettséggel jobbak a bekerülési esélyei a jelentkezőknek. Sőt, ha releváns végzettsége van, pl. autószerelő és van megfelelő gyakorlata, akkor nem csak sorra kerülhet, hanem kicsivel jobb pozíciókba is.


Átlagos fizetést elég nehéz lenne mondani: az Audi díjazza a kitartást, aki 15 éve nyomja a soron annak azért jóval több az alapja, mint a frissen beállóknak.

Ami biztos, az az adott kategória minimum beálló fizetése, amit a 0 km-es kezdők kapnak.


Legjobb tudomásom szerint nincs külön képzés: a sorra kerülőknek a felvétel után van egy 2-3 napos ún. beállítási program ahol elmagyaráznak mindent az Audi felépítésétől az épületek elhelyezkedésén át.

A gyakorlati betanítás - lévén ez betanított munka - már az adott területen folyik.

2014. máj. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
37%

Kezdő fizetésről beszéltem végig. Te azt sejteted, hogy aki 15 éve dolgozik, az egy vagyont fog keresni szakmunkásként. Ez nem igaz.


"Legjobb tudomásom szerint nincs külön képzés: "

Ezt sem jól tudod, mert az általam említett AUDI-tanodás foglalkozás nélkül senkit nem engednek be az összeszerelőbe. Ha nem ülné végig a foglalkozásokat, egy motorblokk-összeszerelő munkafolyamat során egy nap alatt! tudna okozni vagy fél mrd. ft kárt.


"A gyakorlati betanítás - lévén ez betanított munka - már az adott területen folyik."


Némi különbség van a szakmunkás, meg a betanított munkás között. Betanított munkás lehetsz szakmunkásbizonyítvány nélkül is, szakmunkást pedig nem feltétlen kell betanítani a képzettségének megfelelő munkafolyamatokra.


Köszi a hozzászólást amúgy, ne okoskodásnak érezd, amit írok. Csak tudom, mi hogy megy, mert csináltam, dolgoztam ott. És unom már a tévhitek terjesztését.

2014. máj. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
Az tényleg vicc, hogy bruttó 150 nek örülnek az Osztrák határ mellett. Én onnan messze lakom, de itt a bruttó 220 at is keveseljük. Az nettó 140.
2014. máj. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

#7 - én meg ott dolgozom jelenleg. 3 nap üldögélés egy klimatizált teremben, mindenféle színes prospektusok meg powerpoint-bemutatók megnézegetése, munka- és tűzvédelmi oktatás után irány a sor, dobálhattam a helyére a vízpumpákat.

Semmiféle tanfolyam meg egyebek.


"Némi különbség van a szakmunkás, meg a betanított munkás között. Betanított munkás lehetsz szakmunkásbizonyítvány nélkül is, szakmunkást pedig nem feltétlen kell betanítani a képzettségének megfelelő munkafolyamatokra."


Ha sorra vesznek fel, mindegy mi a végzettséged, egy gyakorlottabb munkavállaló - jellemzően a TK - meg fogja mutatni pár motoron a munkafolyamatot és utána helycsere, lehet nyomni. Utána még felügyel egy darabig, ha valakinek problémái vannak vagy nincs meg a tempó segít, de ilyen alacsony szinten nincs hetekig tartó ajnározás.


Akit az Audi szakmunkásnak, azaz például utómunkásnak, vesz fel, ott komolyabban mennek bele ezekbe - mert ők tudnak komoly kárt okozni, lévén végellenőrzési, javítási és hasonló feladatokat bíznak rájuk.


De aki a sorra megy, annak a teamen belüli munkahelyeket külön-külön betanítják a helyszínen. Ennek a hossza az adott munkától, a betanított embertől meg a betanítótól függ.


Ezek nem tévhitek - egyszerűen ilyen stílusban írok. Ha azt írom, hogy "legjobb tudomásom szerint" az nálam azt jelenti, hogy azonnal tudom is bizonyítani.

Lehet Neked kicsit furcsa, de nem kívánok rajta változtatni.

2014. máj. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
38%

"Lehet Neked kicsit furcsa, de nem kívánok rajta változtatni."


Én meg egy ilyen válasz után egy szavadat nem hiszem el. És óva intem a többieket is, akik esetleg olvassák. Véletlenül éppen ott dolgozol, hogyne.

ad1: leírtad volna az első válaszodban.

ad2: "Akit az Audi szakmunkásnak, azaz például utómunkásnak, vesz fel, ott komolyabban mennek bele ezekbe - mert ők tudnak komoly kárt okozni, lévén végellenőrzési, javítási és hasonló feladatokat bíznak rájuk. " még mindig hülyeségeket írsz. Mindenki tud komoly károkat okozni, aki összeszerelési folyamathoz fér hozzá melósként, függetlenül attól, hogy szakmunkás, vagy sem. És még mindig tartom, hogy blokkhoz pl. nem engednek oda szakmunkást a "betanítás", azaz az oktatás hiányában. Pláne nem -ahogy te kamuzod- azonnal.



Az már csak az extra vicc, hogy egy másik kérdésnél felsőfokú végzettséggel rendelkezőnek adtad ki magad, talán még meg is tudom találni, mindjárt utána nézek. Most akkor ki vagy-mi vagy?

2014. máj. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!