Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50-es robogónál önindító...

50-es robogónál önindító teker de nem indul, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
50-es robogómnál az önindító csak teker-teker de nem indul a motor hidegen, melegen indítja, berúgásra elsőre. Volt valakinek hasonló problémája? Mi lehet a gond?

2014. máj. 10. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ez kicsit ellentmondásos, mert akkor hidegen berúgóval sem kellene indulnia. Megfelelő fordulatszámon teker az önindító? Nem csak próbálja berántani a motort?
2014. máj. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendesen megpörgeti az önindító igen.
2014. máj. 10. 23:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Az önindító lecsökkenti az akkumulátor kapocsfeszültségét olyan mértékben, ami már nem elegendő az elektronikus gyújtás megfelelő működéséhez. De berúgás esetén mikor nem terheli az indítómotor az akkumulátort, akkor elég a kapocsfeszültség. Én akku regenerálást szoktam alkalmazni egy saját fejlesztésű áramkörrel. Ez után nem szokott leesni a kapocsfeszültség még akkor sem, ha bekapcsolt világítás mellett önindítózok.

De japán robogó ide vagy oda, de volt már olyan is hogy magam készítettem az elektronikus gyújtása helyett olyat, ami 12 V helyett akár 4 V-ról működtetve is megbízható szikrát ad. Természetesen ennél már nem jelentkezett a kérdésben szereplő probléma.

2014. máj. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!