Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kattog a Simsonon tolás...

Miért kattog a Simsonon tolás közben?

Figyelt kérdés
Van egy simson s51-es motorom és tolásnál kattogó hangot hallok a lánc környékéről. Olvastam hogy kinyúlt lánc is okozhatja a kattogó hangot. Ezért lecseréltem a láncot és az első, hátsó fogaskereket is. De nem szűnt meg a kattogás. Van valami ötletetek hogy miért csinálja ezt?
2014. máj. 6. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha nagyon megfeszíted, akkor is kattoghat.
2014. máj. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor lazítok rajta de sokat nem tudok mert akkor beleér a fékkarba. Jöhetnek még ötletek!
2014. máj. 6. 21:56
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem akkor kattogott, amikor kikopott a kisfogas belseje és volt egy kis holtjáték a tengelyen. Lazítsd ki a kisfogas rögzítő anyáját és nézd meg nem kotyog e a tengelyen előre-hátra forgatva.
2014. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 szelepke ***** válasza:

Nálam is a túlfeszes lánc kattogott..

Úgy állítsd be a feszességet,hogy rajta ülve ellenőrizd..

Inkább legyen kicsit lazább,mert különben megeszi a láncot is,és a fogaskerekeket is...

2014. máj. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönön a válaszokat! Már neztem és igen kotyog a tengely. Te mit csináltál vele?
2014. máj. 6. 23:28
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha cseréltél lánckereket akkor annak nem kéne lógnia a tengelyen. Simsonoknál idővel ez jelentkezik, mert az anya nem tudja megfelelően leszorítani a lánckereket. De ennek a hangja nem folyamatos tolás közben hallatszik, hanem a váltót sebességbe téve, előre-hátra hintáztatva. Szerintem ez nálad kilőve. Egyébként elég vacak láncokat meg lánckerekeket lehet manapság kapni, tehát igazából hangtalan soha nem lesz a lánchajtás. És mi a helyzet a hátsó kerékcsapágyakkal? Nekem nem maga a csapágy volt a rossz, hanem a kerékagyban mozgott az egész csapágy, na annak volt még érdekes ropogós hangja. Egyébként veszélytelen a jelenség, csak hülye hangja van.
2014. máj. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szerintem a kerékcspágynak nincs baja. Most ahogy szereltem a motrot azt vettem észre hogy inkább hátrafele tolásnál felakad a lánc a hátsó fogaskerék fogaira. És kattan egy nagyot! De előre tolásnal is csinálja csak akkor nem annyira. Mitől lehet?
2014. máj. 7. 15:07
 8/13 A kérdező kommentje:
Esetleg a hátsó lánckeréknél lévő menesztő gumi okozhatja? Mert néhány helyen kicsit már el van repedve.
2014. máj. 7. 15:11
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor ott valami nagy gebasz van. Vagy szar a hátsó lánckerék, ami nem csoda a kínai alkatrészek korában, vagy nagyon nem állnak síkban a lánckerekek. Simsonnál ez is megesik, ha a jobb blokktartó lemez gumiszilentje kirohad, akkor félreáll az egész blokk (jobbra), ezt leghamarabb arról lehet észrevenni, hogy a légszűrőgumi nem áll normálisan a karbin.
2014. máj. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Menesztőguminak ebben nincsen szerepe.
2014. máj. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!