Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha szét akarom húzni a simson...

Ha szét akarom húzni a simson s51 es blokkom, akkor elég levenni a hajtás oldali dolgokat? Gyújtást és a fogaskereket?

Figyelt kérdés
Vagy szét kell szedni a kuplung oldalit is? És még annyit, hogy ha elég csak a hajtás oldali részt leszedni, és széthúzom a blokkot, akkor ha minden igaz nem esik szét benne semmi amit ne tudnék vissza nem? Értek a szereléshez, kis korom óta elég sokat szerelgettem, de blokkot még nem húztam szét. Jó láttam videókat, de egyik sem teljes sajnos.
2014. máj. 3. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Kuplungoldalon csak a primerhajtás kisfogaskerekét kell levenni a főtengelyről, mást nem. Arra kell még figyelned hogy mikor jön szét a blokk (nem tudom mivel akarod szétszedni) akkor a lánckerék tengelye ne jöjjön együtt a gyújtás oldali blokkféllel, ha jön, akkor óvatosan visszaütöd kalapáccsal. Nem fog szétesni semmi akkor ha a bal oldalára fekteted a blokkot. összerakásnál is ugyanígy álljon.


Ezt a videót is láttad? Mert ez eléggé komplett: https://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSyfA8

2014. máj. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, bár nem tüzetesebben, csak végig futottam. Ezen a videón elvileg nincs leszedve, vagy ha le is van, feleslegesen van leszedve a kuplung oldalról a dolgok.

http://www.youtube.com/watch?v=j6lQTsFK_cs


Am egy széthúzót akarok majd hozzá csinálni. Ahogy elnézem ez megakadályozza hogy a tengelyek kijöjjenek a kuplung oldalból.

Főleg azért szedném szét mert folyik az olaj. Rossz a középblokk tömítése. De őszintén szeretnék hozzá venni egy főtengelyt is, és kicserélni. Hogy új tűgörgők kerülhessenek bele.

2014. máj. 3. 20:37
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem csak annyi a lényeg hogy ne kelljen a berugótengely környékén szétszedni azt az ezernyi kis alkatrészt.
2014. máj. 3. 20:54
 4/6 A kérdező kommentje:

Mi a különbség a 2 csapszeg között?:D

[link]

2014. máj. 3. 21:18
 5/6 anonim ***** válasza:
A berugórészhez nem kell hozzányúlni, összerakáskor kell leellenőrizni hogy a berugótengelyen nomrálisan áll e a fogaskerék (a blokkban). A videón egy profi szerszám van, azzal valóban nem fog kijönni a lánckeréktengely.
2014. máj. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm=)
2014. máj. 4. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!