Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit tuningolnának ezek az...

Mennyit tuningolnának ezek az alkatrészek a gilera runner 180 fxr-emen?

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2014. ápr. 29. 21:26
 1/8 A kérdező kommentje:
És melyik tenné külön erősebbé a motort,a kuplung vagy a kipufogó?Teljesen gyári a motorja.
2014. ápr. 29. 21:27
 2/8 anonim ***** válasza:
Te értesz valamelyest a motorokhoz?
2014. ápr. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem valószínű...

A kipufogó talán segít valamit a gyári szódásszifonhoz képest, de a kuplung nem. Tuning kuplung azt szokta jelenteni, hogy magasabb fordulaton nyit, de ha a te motorod gyárilag pl 8 ezernél adja le a legnagyobb teljesítményét, akkor a kuplungnak is ezen a fordulaton kell nyitnia [kicsivel alatta]. Ha erősebb kuplungot teszel bele, csak azt éred el, hogy állandóan túlpörgeted a motort, mert nem a teljesítménycsúcsán fog dolgozni, hanem azon túl, ami sem a fogyasztásnak, sem az élettartamnak, sem a gyorsulásnak nem tesz jót, mivel létezik olyan, hogy teljesítménygörbe.

2014. ápr. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem,tehát kuplunggal ne is tuningoljam,akkor csak a kipufogó.Köszi a választ.Még annyi,hogy gyárilag 20 LE és mennyire növelné a kipufogó?
2014. ápr. 30. 17:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Minden összefügg mindennel egy motoron, egy robogóra ez még inkább érvényes...


A sport rezonátorok mindig magasabb fordulatra vannak hangolva mint amit a gyári motor forog, ezért szokták egy magasabb fordulatú tuning hengerrel párosítani, a tuning hengerhez pedig dukál egy nagyobb karburátor is, hogy szépen ki tudjon pörögni, ekkor jön a képbe a tuning kuplung, ami lehetővé teszi, hogy el is érje a motor ezt a magasabb fordulatot, és csak akkor nyit ki, ha a motor elérte azt a fordulatot, ahol a legerősebb, majd hogy a végsebességünk is tudjon jelentősebben nőni, nagyobb görgőket, és vastagabb szíjat is illik beépíteni. Így működik a robogó tuning... Ha 1-1 alkatrészt cserélsz csak ki, csodát ne várj tőle, legfeljebb pár lóerő.

2014. máj. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Minek akarsz te azon tuningolni?:) Sebességre hajtasz akkor vegyél egy r1-et. A runner egy erős,pörgős motorral lett megáldva bukhatsz vele olyat hogy a fejed leszáll. Én nem tuningolnék tovább egy robogó csak egy robogó :) megdöglesz rajta!!!
2015. febr. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már eladtam a motort de azért köszi a választ :)
2015. febr. 7. 17:20
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tuningoltam semmit rajta jó volt úgy ahogy volt tényleg.
2015. febr. 7. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!