Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti feljebb vinnétek a kismotor...

Ti feljebb vinnétek a kismotor jogsi korhatárát?

Figyelt kérdés
Szerintem a 14 év az nagyon kevés,én minimum 16-ra felvinném.Hogy vagytok vele?
2014. ápr. 24. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség mert akkor kezdheted 125ccm-ig
2014. ápr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elég lenne szigorítani a megszerzés feltételeit(mint ahogy az összes többi kategóriánál is)
2014. ápr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen fel, mert ne száguldozzanak tuningolt robogós hülyegyerekek a kocsik között.Aztán még a B-s jogsit vinném fel 19-20 évre.Talán itt már kezdene kialakulni a normális gondolkodás,nem az lenne: hogy én vagyok a 20 éves szétrohadt BMW-vel a király és megyek vagyis mennék de a normál 102 lóból van 20 és füstöl mint állat.


17/F és BMW-m van 520i saját pénzből, amit munkával kerestem meg. (a beszólogatás elkerülése végett hogy örülnék ha lenne BMW-m).

2014. ápr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy ahogy van eltörölném a segédmotort és az AM jogsi kategóriát. 16 évesen 125-ös, vagy 18 évesen B kategória, és azzal a 125-ös, csak hát itt minden a lehúzásról szól... B kategóriával 18 évesen vezethetsz akár 700 lóerős lamborghinit is, de egy 14 lóerős MZ-t már nem... Ez az igazi logikátlan korlátozás, és ebből tükröződik egyértelműen a lehúzás.
2014. ápr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 14évesen szereztem meg az M jogsimat, azóta robogózom. Bpn. A tuningos száguldozó hülyegyerek viszonylag ritka, de annál gyakoribb a futár 125 esetleg 250es robogóval rendszám nélkül. Beall mellem, marmar emberesen bug a 125os 4T motor, rendszam sehol, buko allig felhajtva cigi log ki a szajabol. És ezok bizony felnőtt 25+éves emberek. Valahogy ezen kéne változtatni, mert ez nagyban rontja az 50esekről alkotott képet. Egy gyári 50es folytás nelkul megy 65-70et egyket tipus talan 80-at is. Ez valóban sok lehet egy 14évesnek, de azt is látni kell, hogy ritka olyanról hallani, hogy "meghalt egy 15éves gyerek...". A kreszben eloirt 45ot senki nem tartja be, egyszeruen veszelyes olyan lassan menni. Személy szerint azon szigorítanek, hogy rendszám nélkül tenyleg CSAK 50kobcentis motor mehessen. Valamifele plusz ellenorzest vezetnek be, ami meg a 70es hengert is kiszurne. Ha lenne nemi hozzaertesuk a rendoroknek akkor csak ugy huzhatnak ki a sorok kozul a szabalytalanokat.
2014. ápr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem vinném feljebb, a tuning gépek általában amúgy is 16+ személyeké, mivel azok elégedetlenek lesznek a teljesítménnyel, de áhh nagyobb jogsi rendszám stb...Minek? Így egyszerűbb...


Inkább a 125-ösökkel van a baj, a sok 20-30 éves speedmotor, amiknek a műszaki állapot már vicc, de mennek 160 körül, és van bennük 20 paci fölött. Na és akkor ez kerül egy 16 éves gyerek kezei közé... Hát ez már inkább veszélyes.


Szerintem nem segítene, ha az AM-et feljebb vinnék, sokkal több változtatás kéne a rendhez.

2014. ápr. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, elég a 14 év. Ellenben jó lenne, ha rendszámkötelessé, és ezzel együtt műszaki vizsga kötelessé tennék az 50-es motorokat is.
2014. ápr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!