Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan alkudjak használt...

Hogyan alkudjak használt motorkerékpár vásárlásánál?

Figyelt kérdés

Tudok pofátlan lenni, is de nem tudom, hogy- hogyan közelítsem meg adott esetben a témát vásárlásnál.

Gondolom először átnézzük a motort, kérdezősködünk hibát és okot keresünk az alkudásra.


Az egyik problémám, hogy elég messze van a kinézett motorkerékpár, ezért telefonban nem tudom, hogy érdemes-e rákérdezni az utolsó árára? Megmondanám, hogy elég messziről mennék érte, és elég sokba került az utazás.

Meg megemlíteném, hogy komoly vásárló vagyok és kP-val fizetnék. Bár kikötésnek odaírta az eladó, hogy csak kp. és csere nem érdekli.



2014. ápr. 21. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden, azaz !!!minen!!! kis és nagy hibát észreveszel és szóvá teszel az eladónak. Kérdésedből gondolom, hogy nem értesz a motorokhoz. Vigyél magaddal egy hozzáértőt, mert külömben úgy átvágnak, mint a huzat. A többi az eladótól függ. Van aki enged belőle, valaki meg a szakadt Simson-ja 120.000ft-os vételárából sem enged 1ft-ot sem mondván, hogy ő már ennyit ráköltött. Nem mindenkinél lehet alkudni, vagy jogosan, vagy mert egy igazi hülye.
2014. ápr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az első 3 szóval mit akartál kifejezni? Nem teljesen értem.

Szerintem, értek a motorokhoz. Műszaki beállítottságú vagyok. Elég sokat olvastam az adott típusról, hogy mire kell odafigyelni vásárlásnál.

Második tulajdonostól venném a motort. 19.000 Km van benne.

2005-ös évjárat. Minden gyári a motoron. Nincsenek átalakítások rajta. Új gumikkal kínálja a tulaj. És a többi kínálatot megnézve nem olcsón. Bár ez nem garancia semmire se.

2014. ápr. 21. 14:04
 3/8 A kérdező kommentje:

Elkértem, a címét és megnéztem google mapsbe a házát.

Egy kis ház, nem néz ki pénzes embernek a tulaj.

Elképzelhetőnek tartom, hogy nem tudja tankolni és fizetni a motor fenntartását.

2014. ápr. 21. 14:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ez semmit nem jelent hogy milyen háza van kívülről. Én mutatok neked olyat hogy kintről azt mondod hogy csorók de ha bemész eldobod az agyad. Ez hogy milyen a háza ez hülye hozzáállás.
2014. ápr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd, ez is emberfüggő. Aki nálam telefonba kezd el alkudozni, azt ha rossz napom van rögtön kinyomom, ha jó napom van felvilágosítom, hogy ez parasztság, tán' meg kéne nézni a vasat mielőtt zsidózik...


Normál esetben használt gépjármű vásárlásnál mindenki beleszámít 5-10% alkut. Ez bevett szokás, ennyit az eladók jó része is szokott engedni, ez egy normális összeg.


Viszont nekem személy szerint attól áll égnek a hajam, amikor megjelenik valami önjelölt hozzáértő, elkezd hajszálkarcokon meg hasonló jelentéktelen problémákon ércelődni majd e miatt akar alkudni. Ezt rettentő egyszerű leszerelni: Új motort / autót a szalonból kell vásárolni! Amit meg használtak azon nyilván látszik is, ne erre fogja az alkut. Pláne ne arra, hogy neki milyen sokat kellett utazni (kit érdekel?).

Legyél egyenes, mondd meg, hogy te ennyit szánsz a motorra, mert szerinted ennyit ér, mit szól hozzá? Aztán vagy van üzlet vagy nincs. Így tiszta.


Ezt a KP-s fizetést sem értem - mégis, mivel akarnál fizetni, vatikáni valutával?! 2-3 millió alatt azért nem szokás banki átutalással fizetni...

2014. ápr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én csak akkor kérdezem meg a telefonba az állapot után, hogy legalább szándékozik-e engedni az árból, ha messze van (messze fogalma nekem: 100-120km-től több)

És akkor is min. annyit lealkudok amennyi a benzinköltség oda-vissza. Volt, hogy 340km-re mentünk el motorért. :)

2014. ápr. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

# 4/6


A kp-t azért gondoltam, mert sokaknak nincs ennyi pénzük egy összegben, és hitelre szeretnék megvenni..

Azért valljuk be, hogy ha én eladok valamit akkor nem egy félév múlva szeretném a pénzem egy összegbe megkapni.

2014. ápr. 21. 17:28
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez konkrétan 150 km-re van. Azért ha azt nézzük, hogy elmegyek és esetleg, ott derül ki valami olyan amit nem említ meg a telefonban akkor lehet kidobott pénz az utiköltség.
2014. ápr. 21. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!